معاملات آتی بیت کوین

0 ۳۹

معاملات بیتکوین

معاملات آتی بیت کوین این امکان را برای افراد فراهم می آورد که بر روی افزایش و یا کاهش قیمت رمزارز بیت کوین; قرار صادر کنند.

کاربران زمانی که معاملات آتی بیت کوین را خریداری می کنند; در واقع، آنچه را که خریداری کرده‌اند توافق نامه دریافت مقدار مشخصی بیت کوین یا مقدار پول معادل آن در زمان مشخص است.

افراد با استفاده از این مکانیسم می توانند از شرط بندی صحیحی که (انجام داده‌اند) قیمت بیت کوین افزایش پیدا می کند و یا حدس این که قیمت بیت کوین کاهش پیدا می کند، سود کسب کنند.

برخی از صرافی‌ها که می توان در آن معاملات آتی بیت کوین را ترید کرد، عبارت اند از:
  • Kraken
  • BitMEX
  • Bitfinex
  • Huobi Global
نحوه عملکرد معاملات آتی بیت کوین

کاربران باید به این نکته توجه داشته باشند که موارد زیر تنها یک راهنمای کلی بوده و پلتفرم‌های ترید شخصی ممکن است در این سیستم‌ها; تغییراتی داشته باشند;به عبارت ساده، معاملات آتی بیت کوین با انجام سپرده گذاری در مبادلات آتی بیت کوین و خرید رمزارز بیت کوین از طریق آن; صورت می گیرد. سود و یا ضرر مالی هنگامی حاصل خواهد شد که یک قرارداد آتی به فروش برسد و یا به طور طبیعی منقضی شود.

علاوه بر این، کاربران این امکان را خواهند داشت تا سودهای تحقق یافته و یا ضررهای مالی خود را ردیابی و پیگیری کنند تا بتوانند از این طریق درک کنند که با فروش قراداد آتی خود در زمان فعلی; چقدر سود به دست خواهند آورد و یا چه میزان ضرری متحمل خواهند شد.

از لحاظ عملکردی، این فرآیند شبیه به تماشای افت و خیز تعادل در بازار است.

برخی از عواملی که بر نحوه حرکت سود و یا زیان تحقق یافته تاثیر خواهند گذاشت; عبارت اند از:

اندازه قرارداد:

اندازه قرارداد یکی از عواملی است که بر نحوه حرکت سود و یا زیان تاثیر خواهد گذاشت; به عنوان مثال، اگر کاربری هزار قرارداد خریداری کرده باشد و ارزش هر یک از قراردادها نیز حدود یک دلار باشد; این کاربر در حال حاضر هزار دلار در بازار ارزش دارد;نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که قراردادهای مورد نظر گاهی اوقات در رمزارز بیت کوین; گاهی در ارزهای دیجیتال دیگر و گاهی هم در ارزهای فیاتی مانند دلار ارزش گذاری می شوند.

اهرم:

از نظر کاربردی، اهرم بزرگنمایی انجام می دهد که در صورت حرکت بازار; تعادل کاربران چه میزان افزایش و یا کاهش پیدا خواهد کرد; اگر کاربری از اهرم 100x در قرارداد خود استفاده کند; تعادلش 100 برابر سریع تر از حد معمول (برای اندازه آن قرارداد) افزایش و یا کاهش پیدا می کند.

100x معولا بالاترین اهرمی است که صرافی‌ها ارائه می دهند و کاربران می توانند در حساب‌های کاربری مختلف، اهرم‌های متفاوتی داشته باشند.

تاریخ انقضا:

این تاریخ نشان می دهد که قرارداد مورد نظر در تاریخ درج شده; به طور خودکار بسته و حل و فصل خواهد شد. به طور کلی; کاربران می توانند قراردادهای خود را هر زمانی که خواستند; به فروش برسانند و سود یا زیان حاصل از آن را به جیب بزنند; اما زمانی که یک تاریخ انقضایی وجود داشته باشد، قرارداد مورد نظر در آن تاریخ انقضا بسته خواهد شد.

این قراردادها گاهی اوقات تمدید می شوند;همچنین، صرافی‌های رمزارز قراردادهای دیگری به نام قراردادهای دائمی ارائه می دهند که هیچ گاه منقضی نمی شوند.

معاملات آتی چه کاربردی دارند؟

معاملات آتی می توانند به عنوان یک ابزار مدیریت ریسک و راهی برای بازی در بازارهای مورد نظر (در عمق بیشتر) مورد استفاده قرار بگیرند;قراردادهای آتی می توانند برای ضرب سود، کاهش ریسک و کسب سود از طریق کاهش قیمت‌ها کاربرد داشته باشند.

آیا معاملات آتی بیت کوین ایمن و تنظیم شده هستند؟

تمامی صرافی‌های مبادلات آتی بیت کوین که در این مقاله نام آن‌ها ذکر شده است; شناخته شده و دارای اعتبار قانونی هستند;همچنین، این که یک صرافی تا چه میزان تنظیم شده به جایی که در مستقر است; بستگی دارد. این طبیعی است که برخی از صرافی‌ها تنظیم شده هستند و برخی دیگر نه!

اما معاملات آتی بیت کوین با توجه به نوسانات موجود، همیشه کمی خطرناک هستند; حتی اگر یک صرافی به طور کامل تنظیم شده باشد هم امکان از دست دادن مقادیر زیادی سرمایه وجود خواهد داشت.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.