معاملات قراردادهای اختیار بیت کوین

0 ۳۵

صرافی رمزارز FTX در تاریخ 11 ژانویه سال 2020 میلادی; ترید قراردادهای اختیار بیت کوین (Bitcoin options) را راه اندازی کرد.

Sam Bankman-Fried، مدیرعامل صرافی رمزارز FTX در تاریخ 12 ژانویه سال 2020 با منتشر ساختن توییتی اعلام کرد; قراردادهای اختیار موجود بر روی پلتفرم تریدینگ درج شده‌اند; علاوه بر این، Bankman-Fried ساعاتی بعد مدعی شد حجم تریدینگ قراردادهای اختیار ظرف دو ساعت به یک میلیون دلار در این صرافی رسیده است.

حجم قابل توجه!

بیانیه منتشر شده در تاریخ 11 ژانویه سال 2020 مشخص نکرده است که کدام یک از دارایی‌های رمزنگاری به وسیله قراردادهای اختیار که بر روی پلتفرم راه اندازی شده‌اند; پشتیبانی خواهند شد! وبسایت صرافی رمزارز FTX تنها قراردادهای اختیار مبتنی بر بیت کوین را نشان می دهند; براساس اطلاعات وبسایت ارز دیجیتال CoinGecko; صرافی رمزارز FTX با میزان ترید 227,8 میلیون دلار در 24 ساعت; هشتمین صرافی رمزارز بزرگ دنیا به شمار می آید.

صرافی رمزارز FTX در اوایل سال 2019 میلادی تاسیس شده است و محصولات تریدینگ مشتق حرفه‌ای همچون قراردادهای سه ماهه و دائمی درمورد دارایی‌های مختلف دیجیتالی; توکن‌های اهرم و خدمات OTC را ارائه می دهد. طبق گزارش Cointelegraph در ماه دسامبر سال 2019 میلادی; صرافی رمزارز Binance بر روی پلتفرم ترید FTX سرمایه گذاری انجام داده است.

بازار

مشتقات ارزهای دیجیتال با توجه به افزایش فرکانس، در حال پیشرفت‌های چشمگیری هستند; صرافی رمزارز OKEx پیش از این اعلام کرده بود که از اواخر ماه دسامبر سال 2019 میلادی; ترید قراردادهای اختیاری ارزهای دیجیتال را راه اندازی و آغاز خواهد کرد; علاوه بر این، در اواسط دسامبر سال 2019، یک شرکت مدیریت دارایی مستقر در پاریس به نام Napoleon AM از راه اندازی یک صندوق تنظیم شده رمزارز بیت کوین خبر داده بود.

همچنین; فریم ورک نظارتی بین المللی به طور فزاینده‌ای روشن و مطلوب شده است; به عنوان مثال; به تازگی کمیته ریاست جمهوری کره جنوبی به دولت این کشور پیشنهاد داده است تا به موسسات مالی اجازه دهد; محصولات مالی مبتنی بر ارزهای دیجیتال را راه اندازی کنند.

Options contracts به چه معناست؟

Options contracts یا قراردادهای اختیار (یا قرارداد اختیار معامله) قراردادهای مالی هستند که به سرمایه گذاران این امکان را می دهند که مقدار مشخصی از دارایی‌ها را (در ازای پرداخت مبلغ مشخص) با یک قیمت از پیش تعیین شده و در زمانی مشخص; خرید و فروش کنند. Options ابزارهای مشتقه هستند; یعنی قیمت آن‌ها از قیمت دارایی‌های اساسی مانند سهام، اوراق قرضه، کالاها، ارزها، فهرست‌های شاخص و … سرچشمه می گیرد.

 در بیشتر موارد; قراردادهای اختیار بیت کوین (Bitcoin options) شبیه به قراردادهای اختیاری دیگر دارایی‌ها می ماند: یعنی سرمایه گذاران قبل از تاریخ توافق شده;پولی را پرداخت می کنند تا حق خرید یا فروش مقدار مشخصی از بیت کوین‌ها را داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درکانال تلگرام دری کوینعضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.