مفهوم Security Tokens

0 ۴۱

Security Tokens چیست؟

Security Tokens یا همان توکن‌های اوراق بهادار یا سهام، دارایی‌هایی از قبیل مشارکت در مشاغل حقیقی فیزیکی، شرکت‌ها یا جریان درآمد; حق دریافت سود سهام و پرداخت بهره را نشان می دهند; معمولا توکن‌های اوراق بهادار ارزش خود را از طریق یک دارایی خارجی و قابل معامله به دست می آورند; این توکن‌ها در اصل همان سهام، اوراق قرضه یا مشتقات هستند.

این در حالی است که خرید و فروش چنین توکن‌هایی در برخی از کشورها مانند آمریکای شمالی ممنوع است; اما به تازگی و به دلیل رشد و توسعه تکنولوژی بلاک چین و ICOs، بیشتر استارتاپ‌ها و بنیان گذاران این واقعیت را نادیده گرفته و بدون اطلاع رسانی به کمیسون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا; اقدام به راه اندازی توکن‌های اوارق بهادار کرده‌اند.

به همین دلیل، دولت ایالات متحده آمریکا برای محافظت از سرمایه گذاران قوانینی را در نظر گرفته است; در نهایت، اگر شخصی توکن اوراق بهادار داشته باشد ملزم است از قوانین فدرال و کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا پیروی کند.

قوانینی که توکن‌های اوراق بهادار بایستی برای فعالیت در ایالات متحده آمریکا رعایت کنند، عبارت اند از:

  • آیین نامه D
  • آیین نامه +A
  • آیین نامه S

با تمام این تفاسیر، توکن‌های اوراق بهادار در حال حاضر مسئله مهم و جدی هستند; و ابزار جدیدی برای سرمایه گذاری به شمار می آیند; با این شرایط، توکن‌های اوراق بهادار چقدر خوب هستند و درمورد آن‌ها باید چه اطلاعاتی کسب کرد؟

مزایای توکن‌های اوراق بهادار

امنیت: توکن‌های اوراق بهادار اعتبار سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را بازگردانی می کنند; به عبارت دیگر، توکن‌های اوراق بهادار از طریق ترکیب سیستم ارزهای دیجیتال و سیستم سنتی بازار اقتصادی، اعتبار را افزایش می دهند.

هزینه‌های سرمایه گذاران را کاهش می دهند:

معاملات مالی سنتی از طریق واسطه‌های مختلف مانند بانکداری‌ها و کارگزاری‌ها، موظف به پرداخت برخی از هزینه‌های در نظر گرفته شده هستند; در حالی که توکن‌های اوراق بهادار به چنین واسطه‌هایی نیاز ندارند و به سرمایه گذاران این امکان را می دهند که به طور فعال ترید خود را انجام داده و هزینه‌هایشان را کاهش دهند; علاوه بر این، استفاده از قراردادهای هوشمند می تواند انجام ترید در آینده را ساده‌تر کنند.

تسریع فرآیندها:

سرعت انجام معاملات از این رو افزایش پیدا می کنند که سرمایه گذاران و ارائه دهندگان توکن‌ها در تماس مستقیم با یکدیگر قرار دارند; همانطور که در بالا به آن اشاره شد، واسطه‌ای دیگر در این میان وجود ندارد.

بازار جهانی تر می شود:

انجام سرمایه گذاری سنتی در خارج از کشور بسیار دشوار است; زمانی که دو کشور از لحاظ سیاسی با یکدیگر مسئله‌ای داشته باشند; این کار اوضاع را سخت تر می کند. اما با  توکن‌های اوراق بهادار می توان ترید و سرمایه گذاری خود را به صورت اینترنتی انجام داد و این کار به کشورها محدود نخواهد شد.

طیف سرمایه گذاری گسترده‌تر می شود:

شرکت‌ها می توانند با ارائه محصولات و خدمات خود بر روی اینترنت، سرمایه گذاری گسترده‌تری را انجام دهند.

معایب توکن‌های اوراق بهادار

بازار جوانی است:

هنوز انجام ترید با توکن‌های اوراق بهادار فرآیند بسیار جدیدی محسوب می شود; بنابراین، وضعیت حقوقی هنوز نامشخص بوده و در آینده هم می تواند دستخوش تغییر و تحول زیادی قرار بگیرد.

محدودیت بازار ثانویه:

معمولا توکن‌های اوراق بهادار، به فروش مجدد نمی رسند; قراردادهای هوشمند مانند Polymath، مانع از فروش مجدد توکن می شوند; در نهایت این فرآیند می تواند تجارت و انجام معاملات را برای سرمایه گذار محدود کند.

پایان کلام

ترید توکن‌های اوراق بهادار مزایای زیادی را به همراه دارد. با این وجود، شرکت‌ها و سرمایه گذاران نباید به سادگی و بدون تکلف به موضوع نزدیک شوند و بایستی قبل از آن، درمورد آن خوب فکر کنند; هنوز قوانین مشخصی درمورد آن‌ها وجود ندارد.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.