مقابله با ویروس کرونا از طریق تکنولوژی بلاک چین

0 ۴۷

متخصصان می گویند برای مقابله با ویروس کرونا، تکنولوژی بلاک چین می تواند موثر واقع شود!

دانشگاهی در شهر هنگ کنگ مدعی شده است; استراتژی‌های مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین و هوش مصنوعی می توانند برای مقابله بهتر با بیماری همه گیر ویروس کرونا مورد استفاده قرار بگیرند.Syren Johnstone مدیر اجرایی دانشگاه هنگ کنگ در تاریخ پنجم فوریه سال 2020 میلادی; پستی برای وبلاگ دانشکده حقوق دانشگاه آکسفورد منتشر ساخته و در آن استدلال کرده کرده است;شیوع ویروس کرونا را باید به عنوان جنگ افزاری برای صنعت تکنولوژی در نظر گرفت.

تکنولوژی بلاک چین، هوش مصنوعی و بازار!

Johnstone مدعی شده است در حال حاضر; موسسات خیریه مانعی برای آن‌ها به منظور کمک رسانی مالی موثر به بحران موجود شده است; براساس ادعای Johnstone، این موانع از انتخاب‌های سیاسی و نهادی پکن سرچشمه می گیرند.

دولت چین در حال حاضر از طریق پنج سازمان خیریه که تحت حمایت‌ این دولت قرار دارند; تمام کمک‌های مالی را تامین می کند! Johnstone معتقد است این رویکرد نشان دهنده بازگشت جدی به چینِ پیش از سال 2016 میلادی است; قبل از اینکه این کشور قانونی را تصویب کند که امکان ایجاد خیریه‌های بخش خصوصی را فراهم سازد.
طبق اظهارات ارائه شده توسط Johnstone، رویکرد متمرکز پکن; تنها مشکل موجود را پیچیده می کند و به جای ارائه یک رویکرد دولتمردانه; صنعت تکنولوژی بایستی یک راه حل ارائه دهد; Johnstone می گوید چرا موسسات خیریه از تکنولوژی بلاک چین و هوش مصنوعی که در حال حاضر شرکت‌هایی همچون Alibaba، SF Express و Apple از آن استفاده می کنند; بهره نمی گیرد؟؟

لازم به ذکر است تکنولوژی بلاک چین ثبت و ردیابی شفاف تمامی کمک‌های مالی را امکان پذیر کرده است و سبب می شود اشخاص و یا نهادها در هر نقطه از روند (از طریق استفاده نهایی) پاسخگو باشند.

Johnstone بیان می کند:

“سوء مدیریت باید با دید بیشتر مردم کاهش پیدا کند و می توان اعتماد عمومی را از طریق نظارت و کنترل بیشتر مشارکت کنندگان بر مشارکت‌های مالی خود (کمک رسانی) افزایش داد”.

با تمام این تفاسیر، Johnstone معتقد است تمام شرکت‌های تکنولوژی در سراسر جهان باید با صنعت چین همکاری کنند تا بتوان در برابر ویروس کرونا قد علم کرد!!

نوآوری تکنولوژی بلاک چین!

شایان ذکر است صرافی رمزارز Binance در سال 2018 میلادی از پلتفرم کمک رسانی مالی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین خود رونمایی کرد که برای اهدافی چون امداد رسانی به قربانیان سیل و رانش زمین در اوگاندا شرقی; پشتیبانی از کمپینی در زمینه حمایت از بیماران و کودکان محروم در مالت و Gozo و در نهایت; امداد رسانی به آتش سوزی اخیر استرالیا مورد استفاده قرار گرفته است.

علاوه بر این‌ها، صلیب سرخ هم به نوبه خود و به منظور افزایش ارسال و تقویت اقتصاد محلی از طرح ارزی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین استفاده کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.