پنج کشور اروپایی خواهان ممنوع شدن لیبرا هستند!

0 ۲۰

طبق گزارش‌های منتشر شده، پنج کشور عضو اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از صدور استیبل کوین شرکت فیسبوک، با یکدیگر همکاری‌های بالقوه‌ای انجام می دهند.

تشکیل جلسات خصوصی علیه رمزارز لیبرا شرکت فیسبوک!

طبق گزارش Politico Europe در تاریخ 30 اکتبر سال میلادی جاری، پس از تشکیل جلسات محرمانه; کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و هلند مخالفت خود را در برابر صدور رمزارز شرکت فیسبوک; یعنی رمزارز لیبرا را اعلام کرده‌اند.
با استناد به گزارش منتشر شده توسط Politico; وزرای دارایی کشورهای نام برده شده در طی نشست خصوصی خود در شهر بروکسل در تاریخ 28 اکتبر سال 2019 میلادی، موضع یکپارچه خود را به منظور مخالفت با صدور رمزارز لیبرا اعلام کردند;طبق گزارش موجود، کشورهای عضو اتحادیه اروپا قصد دارند مانع از راه اندازی رمزارز لیبرا شرکت فیسبوک در این قاره شوند و بر همین اساس، تصمیم گرفته‌اند فشارهای فزاینده‌ای را به شرکت فیسبوک اعمال کنند!

کمیسیون کشورهای اتحادیه اروپا بدون دلایل قانونی نمی توانند مانع از صدور لیبرا شوند!

به گفته یکی از مقامات اروپایی، ممنوعیت کامل رمزارز لیبرا می تواند برای کمیسیون اتحادیه اروپا مشکل ساز شود. طبق گزارش Politico; به منظور ممنوع کردن رمزارز لیبرا، بایستی دلایل قانونی بیان شده و علاوه  بر این; باید جزئیات بیشتری درمورد قوانین و مقررات تنظیم رمزارز لیبرا نیز ارائه شود!

مقامات کشورهای اتحادیه اروپا، خواستار اعمال اقدامات سختگیرانه در برابر رمزارز لیبرا هستند; این کار سبب افزایش نگرانی‌ها در قاره اروپا شده است! اقدامات مقامات اروپایی نشان دهنده این امر است که آن‌ها مخالف هرگونه توسعه خدمات و محصولات جدی مبتنی بر تکنولوژی هستند; و به همین دلیل نیز، نگرانی‌هایی در این باره شکل گرفته است.

طبق بیانیه‌ای که در ماه دسامبر سال جاری منتشر خواهد شد; رمزارز لیبرا بدون موافقت اتحادیه اروپا; اجازه راه اندازی نخواهد داشت. همچنین، کشورهای اتحادیه اروپا مدعی هستند در صورتی اجازه راه اندازی لیبرا را خواهند داد که تنظیم کنندگان اتحادیه اروپا; قوانین و مقررات مربوط به این رمزارز را تنظیم کنند.

براساس گزارش منتشر شده، کشورهای آلمان، ایتالیا و فرانسه در اواسط ماه اکتبر سال میلادی جاری; پیشنهاد مبنی بر ممنوعیت رمزارز لیبرا را ارائه کرده بودند.

همچنین در تاریخ 22 اکتبر، Ralph Hamers مدیرعامل ING اعلام کرد; در صورتی که شرکت فیسبوک اقدام به راه اندازی رمزارز لیبرا کند; بانک‌ها می توانند خدمات رسانی خود به این شرکت را متوقف کنند! پیش از این نیز; بانک مرکزی بریتانیا مجموعه‌ای از قوانینی را منتشر ساخته که اگر فیسبوک می خواهد رمزارز خود را در این کشور راه اندازی کند، بایستی تابع قوانین مورد نظر باشد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.