منظور از بلاک‌چین اوراکل چیست؟

0 ۹۷

چندین سال است که از پیدایش بلاک‌چین که به عنوان یکی از بهترین تکنولوژی‌های عصر جدید است، می‌گذرد.

در این مدت بلاک‌چین موفق شده تا صنایع و زمینه‌های کاری بسیاری را تحت تأثیر خود قرار دارد;به طوری که بسیاری از شرکت‌ها و صنایع در پی وارد کردن بلاک‌چین در درون ساختارهای فعلی خود هستند تا بدین ترتیب موفق به استفاده از امکانات و کاربردهای متنوع آن شوند.

در این بین، گویا اوراکل (بلاک‌چین اوراکل) نیز خود را در این مسیر قرار داده است.

اوراکل یکی از قدرتمندترین شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات دیتا در سطح جهان می‌باشد;به طوری که شرکت‌های بسیاری از اوراکل برای مدیریت داده‌های کلان خود استفاده می‌نمایند;در این بین، اوراکل نیز که با شرکت‌های مختلفی در دنیا قرارداد دارد;قصد دارد تا با فراهم کردن پلتفرم بلاک‌چین مخصوص به خود، سطح خدمات را به یک درجه بالاتری برساند;بدین صورت که اوراکل، این امکان را فراهم می‌کند تا شرکت‌ها ضمن توسعه تجارت خود، به راحتی و به صورت بسیار ایمنی بتوانند از امکانات بلاک‌چین نیز بهره‌مند گردند;در ادامه به برخی از بارزترین ویژگی‌های بلاک‌چین اوراکل اشاره خواهیم نمود.

پلتفرم بلاک‌چین اوراکل

فراهم‌سازی شرایط مناسب برای ورود به بلاک‌چین

برخی از شرکت‌ها و صنایع طرف قرارداد اوراکل، در ورود به تکنولوژی بلاک‌چین با مسائل و مشکلات زیادی رو به رو هستند:از این جمله می‌توان به موضوعات حق مالکیت داده و ثبات آن‌ها اشاره نمود.

در واقع به دلیل وجود این مشکلات و بسیاری مسائل دیگر، نمی‌توانند دیتا‌ها و سیستم شرکت خود را به راحتی وارد بلاک‌چین نمایند;در این راستا شرکت اوراکل، پلتفرم بلاک‌چین خود را به صورت پیاده‌سازی شده در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد;بدین صورت که تمامی‌ زیرساخت‌های لازم برای ورود به بلاک‌چین فراهم شده و شرکت‌ها تنها باید برای دریافت این سرویس از اوراکل اقدام نمایند.

ارائه خدمات بلاک‌چین توسط اوراکل از طریق سرویس‌های ابری

مشتریان اوراکل قارد هستند تا با ثبت‌نام در بلاک‌چین اوراکل و گذراندن نیازمندی‌های تعیین شده; از طریق ابر از خدمات آن بهره‌مند شوند; در این ساختار برای شرکت‌ها و افراد یک حساب کاربری داده می‌شود که فرد قادر است در هر جای دنیا و هر وقت بخواهد، وضعیت اطلاعات مربوط به شرکت و تجارت خود را به صورت بسیار جزئی مشاهده نماید.

ارائه خدمات در خصوص حمل و نقل کالا با استفاده از قدرت بلاک‌چین

یکی از نمودهای بارز پلتفرم بلاک‌چین اوراکل، مربوط به صنعت حمل و نقل کالاها می‌باشد;در این راستا، اوراکل با استفاده از بلاک‌‎چین; سرویس cargosmart را در اختیار شرکت‌ها قرار داده است;با استفاده از این سرویس، شرکت‌ها قادر خواهند بود تا به جای درگیر شدن در کاغذبازی‌ها و داکیومنت‌های سنگین در صنعت حمل و نقل کالا، از طریق بلاک‌چین کالاهای در حال حمل خود را به راحتی مسیریابی نمایند.

امکان خرید و فروش کالاها در بلاک‌چین اوراکل

در این پلتفرم ارائه‌دهنده‌ خدمات و فروشنده‌ها و خریداران قادر خواهند بود تا به صورت لحظه‌ای و بسیار کارآمد با همدیگر ارتباط داشته باشند;برای درک بهتر این موضوع، به مثال زیر توجه فرمایید.

مثال

فرض کنید که شما به عنوان تولید‌کننده یک صنایع دستی هستید;حال شما به پلتفرم بلاک‌چین اوراکل وارد شده و وارد حساب کاربری خود در این پلتفرم می‌شوید;بعد از این کار، شما اقدام به معرفی محصول خود و مقدار قابل ارائه از آن می‌کنید;در نظر داشته باشید که بعد از این کار، اطلاعات ارائه شده توسط شما، به صورت لحظه‌ای در سراسر پلتفرم، سینک می‎‌شود;از این رو فردی که به دنبال دریافت خدمات صنایع دستی است، خدمات ارائه شده توسط شما را مشاهده می‌نماید;حال که این فرد قصد دریافت خدمات شما را دارد، درخواست خود را در پلتفرم ثبت می‌نماید.

بعد از انجام تراکنش بین این دو، یک نوع کاربر دیگر به عنوان حمل‌کننده وارد پلتفرم می‌شود و مشاهده می‌کند که دو گروه در یک معامله به توافق رسیده و درخواست حمل و نقل محصول توافق شده را داده‌اند;در این شرایط این فرد با مشاهده این درخواست، در صورت توانایی آن را قبول کرده و خبر قبول آن بلافاصله به اطلاع فرستنده می‌رسد.

حال فرستنده در صورت صلاح‎دید این درخواست حمل را پذیرفته و فرد حمل‌کننده نیز شروع به کار می‌شود;توجه داشته باشید که با اطلاعات نشان داده شده در پلتفرم، قادر خواهید بود تا از جزئیات انتقال در هر لحظه به صورت بسیار دقیقی با خبر شوید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.