نحوه انجام سفارش سفارش OCO در بایننس

0 ۱۱۸

سفارش OCO Order

یا همان One Cancels the Other به کاربران این امکان را می دهد که دو سفارش را به طور همزمان انجام دهند; سفارش OCO; ترکیبی از limit order با stop-limit order بوده; اما تنها یکی از این دو سفارشات قابل انجام هستند.
به عبارت دیگر، به محض این که یکی از سفارشات مورد نظر به طور نسبی و یا کامل پر شوند; باقی مانده به طور خودکار لغو می شود; همچنین، لغو یکی از سفارشات، دیگری را نیز لغو خواهد کرد.

کاربران می توانند هنگام ترید در صرافی رمزارز Binance، از سفارشات OCO به عنوان شکل اصلی و پیش فرض خودکارسازی معاملات استفاده کنند; این ویژگی این امکان را به کاربران می دهد که دو سفارش limit order را همزمان داشته باشند; در نتیجه، ممکن است برای سود آوری و به حداقل رساندن ضررهای مالی مفید واقع شود.

نحوه استفاده از سفارشات OCO به چه شکل است؟

کاربران پس از ورود به حساب کاربری Binance، بایستی به رابط کاربری Basic Exchange رفته و منطقه ترید را پیدا کنند; کاربران برای باز کردن منو کشویی باید روی گزینه Stop-limit order کلیک کنند و گزینه OCO را انتخاب کنند.

OCO

در صرافی رمزارز Binance، سفارشات OCO می توانند به عنوان جفت سفارشات خرید و فروش ارائه شوند; کاربران با کلیک روی علامت سوال می توانند اطلاعات بیشتری درمورد سفارشات OCO به دست بیاورند.

OCO

کاربران بعد از کلیک بر روی گزینه OCO، صفحه  ترید جدیدی برایشان بارگذاری خواهد شد; این صفحه به کاربران این امکان را می دهد که سفارشات order limit و stop-limit order را همزمان تنظیم کنند.

Limit order:

قیمت: قیمت limit order شما است. این سفارش در order book قابل مشاهده است.

Stop-Limit:

  • Stop: قیمتی که در آن سفارش stop-limit order شما فعال خواهد شد (مثلا BTC0024950).
  • Limit: قیمتی که سفارش limit order شما بعد از Stop، فعال خواهد شد (مثلا BTC0024900).
  • مقدار: حجم سفارش شما است (مثلا 5 BNB).
  • تعداد کل: ارزش کلی سفارش شما است.

کاربران بعد از قرار دادن سفارش OCO می توانند به پایین پیوند رفته تا جزئیات هر دو سفارش را در بخش Open Orders مشاهده کنند; به عنوان مثال، فرض کنید کاربری تنها 5 BNB را با قیمت 0.0026837 بیت کوین خریداری کرده است زیرا این باور را دارد که قیمت آن نزدیک به یک منطقه اصلی پشتیبانی بوده و احتمالا افزایش پیدا خواهد کرد;
در این حالت، کاربران می توانند از ویژگی OCO استفاده کنند تا سفارش سودآور 0.0030 بیت کوین به همراه سفارش stop-limit order در 0.0024900 بیت کوین را ارائه دهند.

OCO

اگر پیش بینی انجام شده درست باشد و قیمت به 0.0030 بیت کوین و یا بالاتر از آن برسد; سفارش فروش کاربر انجام و سفارش stop-limit order به صورت خودکار لغو خواهد شد.

اما از طرف دیگر، اگر پیش بینی اشتباه از آب دربیاید و قیمت به 0.0024950 بیت کوین کاهش پیدا کند; سفارش stop-limit order انجام خواهد شد.

توجه داشته باشید که در مثال مورد نظر; Stop Price حدود 0.0024950 بیت کوین و Limit Price حدود 0.0024900 بیت کوین است; این بدین معنی است که هنگام رسیدن به قیمت 0.0024950 بیت کوین، سفارش stop-limit فعال می شود. اما قیمت معاملاتی واقعی سفارش حدود 0.0024900 بیت کوین خواهد بود; به عبارت دیگر، اگر ارزش جفت معاملاتی BNB/BTC به پایین تر از 0.0024950 برسد; یک سفارش فروش در 0.0024900 قرار خواهد گرفت.

OCO ابزاری ساده و قدرتمندی است که به کاربران صرافی رمزارز Binance این امکان را می دهد تا با روشی مطمئن تر و متنوع تر ترید انجام دهند; این نوع سفارش ویژه می تواند برای قفل کردن سودها، محدود کردن خطرات و حتی برای ورود و خروج از موقعیت‌ها مفید باشد; با این وجود، کاربران بایستی قبل از استفاده از سفارشات OCO; درک خوبی از سفارشات limit و stop-limit داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.