نحوه عرضه رمزارز Gram

0 ۱۰۱

با افزایشِ نرخِ رمزارز بیت کوین از ابتدای سالِ 2019 میلادی، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، مجددا رو به افزایش است; در حال حاضر، بیشترین هیجانی که در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد به رمزارزِ جدیدِ “پاول دورف” (سازنده Vkontakte و Telegram) تعلق می گیرد; با این تفاسیر، در این مقاله، درموردِ رمزارز جدیدِ دورف یعنی “Gram” صحبت خواهیم کرد و چگونگی نحوه عرضه آن را توضیح خواهیم داد.

رمزارز Gram

بسیاری از افراد هستند که مفاهیمِ “Gram” و “TON” را نمی توانند از یکدیگر تفکیک کنند; رمزارزِ جدیدِ پاول دورف “Gram” یا “گرام” نام دارد; گرام یک کوین دیجیتالی جداناپذیر از پروژه جهانی شبکه‌ی باز تلگرام است; رمزارز گرام، پلتفرم نوآورانه‌ای خواهد داشت;که از طریق آن می تواند به صورت غیرقابل تصوری به استانداردهای امروزی دسترسی پیدا کند و یک میلیون تراکنش را در هر ثانیه انجام دهد.

اصطلاحِ “TON” نیز، مخففِ کلماتِ “Telegram Open Network” بوده و پلتفرمِ بلاک چینی است; که رمزارز گرام بر روی آن ساخته شده و راه اندازی خواهد شد; به عبارت دیگر، TON پلتفرم بلاک چینی است; که به وسیله‌ی سرویس پیام رسان تلگرام توسعه و راه اندازی شده است; این پلتفرم، به عنوان یکی از “ابزارهای اولیه ارتباطات” در جامعه‌ی بلاک چین و ارزهای دیجیتال به شمار می آید.

با این شرایط، چه چیزی باعث شده است که بسیاری از افراد مشتاقانه منتظرِ عرضه عمومی رمزارز گرام باشند؟!

با توجه به گفته‌های کارشناسان، رمزارز گرام در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال دیگر، متفاوت خواهد بود:

  • انجامِ تراکنش‌ها با استفاده از گرام، بیشترین سرعت و کمترین هزینه ممکن را خواهد داشت.
  • خطرِ نرخِ احتکار کاهش پیدا می کند زیرا شرکتِ مورد نظر، بیش از 52% از کوین‌های صادر (منتشر) شده برای فروش را ذخیره خواهد کرد.
  • با توسعه سیستم هویت و شناسایی گرام، امنیت را در برابرِ هک شدنِ بلاک چین و کیف پول‌های دیجیتالی کاربران افزایش می دهد.
  • هویتِ کاربران به طور کامل ناشناس خواهد بود.
گرام و دلار!

در حال حاضر، به طورِ یقین نمی توان گفت میزانِ نرخ یا ارزشِ گرام در برابر ارز فیاتِ دلار چقدر خواهد بود; زمانی می توان به این سوال پاسخِ دقیقی داد که فروشِ عمومی و گسترده این رمزارز آغاز شود;با این حال، کارشناسان براساسِ سرمایه گذاری‌های جذب شده و میزان کوین‌های صادر شده; تخمین‌هایی در زمینه میزانِ ارزشِ گرام در برابر دلار ارائه می دهند:

  • بیشترِ کارشناسان بر این باور هستند که به محضِ ورود رمزارز Gram به چرخه فروش; قیمتِ آن حدودِ “1 Gram Coin: 1,5 $” خواهد بود. یعنی هر کوینِ گرام، حدودِ 1,5 دلار ارزش خواهد داشت.
  • برخی دیگر در این موضع هستند که هر کوینِ گرام، حدود 3 یا 4 دلار ارزش خواهد داشت.
  • بیشترین و مثبت ترین پیش بینی که تا به این لحظه برای قیمتِ گرام، صورت گرفته قیمتِ 10 دلاری برای این رمزارز است.

در نهایت، قیمت و نرخِ دقیق رمزارز گرام، زمانِ عرضه این رمزارز Gramمشخص خواهد شد; و این احتمال وجود دارد که تمامِ پیش بینی‌های انجام شده غلط از آب دربیایند ;و این رمزارز، قیمتی فراتر از قیمت‌های پیش بینی شده داشته باشد; (هیچ چیز کاملا مشخص نیست).

رمزارزِ پاول دورف، دقیقا در چه زمانی عرضه خواهد شد؟

طبقِ شرایطِ جذب سرمایه از طریقِ ICO، شرکتِ دورف موظف است تمامِ سرمایه‌های جذب و جمع آوری شده را به سرمایه گذاران خود باز گرداند; بنابراین، تا قبل از 31 اکتبرِ سال 2019 میلادی (دو ماه و نیم دیگر)، پلتفرمِ بلاک چینِ مورد نظر راه اندازی و منتشر نخواهد شد!

در عین حال، طبقِ بیانیه رسمی منتشر شده توسطِ تیمِ پاول دورف; کیف پول دیجیتالی تلگرام همراه با رمزارز Gram شروع به کار خواهند کرد; از این رو و با توجه به عدمِ انتشار تاریخِ دقیق و رسمیِ انتشارِ رمزارز گرام، پیش بینی می شود; این رمزارز تا پایانِ سه ماهه سومِ سال 2019 میلادی یعنی تا یک ماه و نیم دیگر، به بازار ارزهای دیجیتال، روانه و عرضه شود. در ماه آوریل سال 2019 میلادی; تلگرام اجازه‌ی دسترسی به نسخه‌ی بتای پروژه‌ی TON را به برخی از توسعه دهندگان بین المللی خود داده است.

نحوه عرضه رمزارز Gram

با توجه به اطلاعات منتشر شده در Aton، عرضه‌ی اولیه این رمزارز Gram در ابتدا حدود 5 میلیارد دلار خواهد بود; این در حالی است که انتظار می رود; نرخِ تورم حدود 2 درصد باشد، با این شرایط، میزانِ عرضه‌ی گرام در 35 سال آینده دوبرابر (10 میلیارد دلار) خواهد شد.

همانگونه که در بالا به آن اشاره کردیم، با توجه به این که رمزارز گرام به صورت عمومی ترید نمی شود; تخمین قیمت این رمزارز بسیار دشوار است!

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.