نحوه محاسبه سود Cloud Mining

0 ۱۰۹

در این مقاله به توضیحِ نحوه محاسبه سود Cloud Mining خواهیم پرداخت.

در این مقاله نحوه محاسبه سود ” Ethereum Cloud Mining” را توضیح می دهیم; نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است; از روش مورد نظر می توان برای هر نوع کوینی که میزان سختی ماینِ بالایی دارد استفاده کرد.

فرضیه:

فرض می کنیم قیمتِ رمزارز اتریوم ثابت (راکد) است; چرا؟ زیرا با افزایشِ قیمت آن، میزان افزایش یافته به عنوانِ “پاداش” در نظر گرفته خواهد شد; همچنین، برای سود آور بودنِ فرآیند ماینینگ باید کوینی را انتخاب کرد که ارزش ماین (استخراج) کردن داشته باشد زیرا در غیر این صورت نمی توان از ماین کوین مورد نظر، سود خوبی به دست آورد.

ماینینگ ابری چیست؟

ماینینگ ابری یا همان Cloud mining، روشی برای ایجاد و تولیدِ ارزهای دیجیتال، بدون نیاز به خریدِ تجهیزات گران قیمت و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز (برای ماینینگ ابری) است; به عبارت دیگر، فرآیند ماینینگ ابری سبب می شود که افراد در استخر ماینینگ شرکت کنند و مقدار مشخصی  “قدرت هش” بخرند; هر شرکت کننده، نسبت به قدرت هش اختصاص یافته دارای سهم قانونی از سود به دست آمده است; به دلیل این که ماینینگ ابری از طریق فضای ابری ایجاد شده است; هزینه‌هایی مانند هزینه‌های تعمیر و نگه داری تجهیزات و هزینه‌های سر به فلک کشیده‌ی مصرف انرژی ندارد.

نحوه محاسبه سود Cloud Mining:

گام اول: کاربران در ابتدا لازم است بدانند که برای انجامِ فرآیند ” cloud mining” خود، قیمتِ هر واحد “قدرت هش” چقدر خواهد بود; به عنوان مثال هر  1 MH/s برابر با 22 USD است.

در ابتدا به وسیله “محاسبه گر سود استخراج” و از روشِ “تجزیه و تحلیلِ استاتیک” موارد زیر را محاسبه می کنیم:
  • میزان هش ریت موجود در شبکه: GH/s62995398704
  • میزانِ ” block time”: 13.31
  • قیمت هر واحدِ اتریوم: USD 63

با برقراری شرایط بالا و با میزانِ “قدرت هش” 1 MH/s می توان در طول هر ما حدود  ETH 0.043093 به ارزشِ 2.10 دلار به دست آورد (استخراج کرد); اگر به همین منوال، قیمتِ رمزارز اتریوم ثابت باقی بماند میزانِ “قدرتِ هش” شبکه نیز ثابت خواهد ماند; بنابراین، اگر میزانِ “قدرتِ هش” موجود در شبکه ثابت بماند; می توان در طول یک سال حدود 3.2 دلار سود به دست آورد; نکته‌ای که در روشِ “تجزیه و تحلیلِ استاتیک” وجود دارد این است میزانِ “قدرت هش” در شبکه ثابت باقی نمی ماند.

افزایش میزانِ سختی ماینینگِ شبکه

اگر از روشِ تجزیه و تحلیل استاتیک استفاده نشود; کاربران بدونِ شک، پول خود را از دست خواهند داد; زیرا میزانِ “قدرتِ هش” موجود در شبکه با گذشتِ زمان به طور قابل توجهی افزایش پیدا می کند.

علاوه بر این‌ها، میزانِ سختی ماینینگ موجود در شبکه اتریوم نیز با گذشت زمان در حال افزایش پیدا کردن است; با این شرایط، اگر کاربران از میزان “قدرتِ هش” یکنواختی برای ماین ارزهای خود استفاده کنند; تقریبا براساسِ محاسبه‌های انجام شده (به صورت قراردادی هستند) میزان اتریوم‌هایی که ماین خواهند کرد; حدود 66% کاهش پیدا خواهد کرد.

گام دوم:

برنامه ریزی و محاسبه این که در طولِ قرارداد cloud mining، میزانِ قدرت هش، چه مقدار افزایش پیدا خواهد کرد; بسیار مهم است; بنابراین، کاربران باید تخمین بزنند که چه میزان “قدرت هش” شبکه افزایش پیدا می کند!

محاسبه سود

به عنوان مثال نمودار بالا، میزانِ رشد هش ریت شبکه اتریوم را نشان می دهد

در نهایت، کاربران باید میزانِ افزایشِ “قدرت هش” و میزانِ سختی فرآیند ماینینگ را تخمین زده و آن‌ها را محاسبه نمایند. برای این گونه از محاسبات می توان از شاخص‌های گذشته استفاده کرد; به عنوان مثال میزانِ “قدرت هش” در سال 2015 برابر با 50 GH/s و در سال 2016 برابر با 3811 GH/s بوده است;

این شاخص نشان می دهد که در طول یک سال میزان “قدرت هش” حدود 68% افزایش پیدا کرده است; همچنین میزان “قدرت هش” در ماه آوریل سال 2016 میلادی برابر با 1,752 GH/s بوده و در ماه آوریل سال 2017 این میزان به 20,300 GH/s افزایش پیدا کرده است; به این ترتیب با گذشت زمان، “قدرت هش” افزایش پیدا کرده است (سال 2018 حدود 230,000 GH/s و …).
با این تفاسیر، با استفاده از 1 MH/s و میزان “قدرت هشِ” برابر با 230,000 GH/s  می توان در طول هر ماه حدود 0.004233 اتریوم به ارزش 21 دلار ماین کرد.

با تمام این تفاسیر و با توجه به مطالب گفته شده، به این نتیجه می رسیم برای محاسبه سود Cloud Mining می توان از روش “تجزیه و تحلیل استاتیک” (محاسبه گر سود استخراج استاتیک) استفاده کرد; بنابراین، کاربران با میزانِ اتریومی که ماین کرده‌اند و هزینه‌های فرآیند ماینینگ خود به راحتی می توانند میزان سودی که در طولِ یک ماه به دست آورده‌اند را محاسبه کنند; به این نکته هم باید توجه داشت، در صورتی می توان از این روش استفاده کرد که میزانِ “قدرت هش” موجود در شبکه، افزایش پیدا کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.