کاهش کم سابقه نرخ تولید بلاک بیت‌کوین

0 ۴۶

بر اساس نظر کارشناسان حوزه بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال، از زمان رویداد بیت‌کوین هالوینگ به این سمت، در یکی از بدترین آمار روزانه، تنها 95 بلاک جدید در شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین تولید شده است. یعنی به طور کلی، نرخ تولید بلاک بیت‌کوین با کاهش رو به رو شده است.

 

کاهش نرخ تولید بلاک بیت‌کوین

بر اساس نظر “digitalik.net” که به عنوان یکی از کارشناسان معروف حوزه بیت‌کوین می‎باشد، از روز یکشنبه به این طرف که رویداد هالوینگ روی داده است، شرایط تولید بلاک جدید، بسیار تغییر کرده است.

 

برابری آمار بد تولید بلاک با آمار سال 2017

از زمان هالوینگ به این طرف، در یکی از ضعیف‌ترین عملکردها، در یک روز فقط 95 بلاک جدید در شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین تولید شده است. این در حالی است که در طول 10 سال گذشته کم‎تر با چنین وضعی رو به رو بوده‎ایم. به طوری که در طی این 10 سال، فقط در 8 روز تعداد بلاک‌های تولید شده کم‌تر از 100 عدد بوده است.

قبلاً پایین‎ترین مقدار بلاک تولید شده مربوط به سه ماهه سوم از سال 2017 بود که در حال حاضر نیز در شرایطی به مانند آن زمان قرار داریم.

این کارشناس معروف همچنین خاطر نشان کرد که کاهش اینچنینی نرخ تولید بلاک بیت‌کوین به صورت مستقیمی مربوط به رویداد بیت‌کوین هالوینگ می‎باشد.

به طوری که در شرایط فعلی، هزینه‌ها ثابت مانده ولی سود بدست آمده از ماینینگ نصف شده است. از این رو ماینرها دیگر به مانند زمان‎های قبل، علاقه‌ی چندانی برای عملیات ماینینگ بیت‌کوین نشان نمی‌دهند.

 

آمار تولید بلاک

اگر به آمار دقیق میانگین تولید بلاک در هر روز نگاه کنیم، متوجه می‎شویم که قبل از رویداد بیت‌کوین هالوینگ، در هر روز به صورت میانگین بین 100 تا 120 بلاک جدید در درون شبکه بیت‌کوین تولید می‎شد. این در حالی است که بعد از رویداد هالوینگ این تعداد در بدترین وضعیت، به 95 بلاک کاهش یافته است.

“digitalik.net”، در ادامه نظرات خود، گفت که نرخ تولید بلاک جدید تماماً وابسته به نرخ هش بیت‌کوین و نیز میزان سختی ماینینگ این ارز دیجیتال می‎باشد. در این بین، در نظر داشته باشید که میزان سختی ماینینگ در هر بار تولید 2016 بلاک به طور اتوماتیک تنظیم می‌گردد.

یعنی خود شبکه با توجه به شرایط موجود، جوری میزان سختی ماینینگ را تنظیم می‎کند که زمان تولید یک بلاک معادل 10 دقیقه باشد.

در این راستا، این کارشناس با توجه به شرایط فعلی، امید چندانی به نرمال شدن شرایط ندارد. به طوری که به احتمال بازگشت نرخ تولید بلاک به شرایط عادی با شک و تردید نگاه می‌کند.

 

دلیل اصلی کاهش نرخ تولید بلاک بیت‌کوین

دلیل اصلی این موضوع پایین بودن قیمت بیت‌کوین می‎باشد. یعنی قیمت بیت‌کوین که زیر 10 هزار دلار قرار دارد، نکته جذابی برای ماینرها نمی‎باشد.

حال در چنین وضعیتی، اگر در روزها و یا ماه‌های آینده، شاهد بالاتر رفتن قیمت بیت‌کوین باشیم؛ احتمالاً باید منتظر بازگشت دوباره ماینرهای این ارز دیجیتال به عرصه ماینینگ بیت‌کوین نیز خواهیم بود.

 

پیامدهای دیگر رویداد هالوینگ

بر اساس گزارشات منتشر شده، به خاطر هالوینگ هزینه تراکنش‎های بیت‎کوین در طول یک ماه با افزایشی قابل توجه رو به رو شده است. این افزایش چیزی در حدود 800 درصد می‎باشد.

در نظر داشته باشید که با نصف شدن پاداش ماینینگ، در حال حاضر 17 درصد از کل درآمد ماینرها، از هزینه‎های تراکنش‌ها تأمین می‌گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.