چگونه از نوسانات قیمتی بازار در امان باشیم؟

0 ۶۰

نوسان!

یکی از مشکلات اساسی بازار ارزهای دیجیتال، نوسانات قیمتی شدید به وجود آمده در این پلتفرم می‌باشد; به طوری که در بازار هر لحظه ممکن است با افزایش و یا کاهش قیمت ارزهای دیجیتال رو به رو شویم; این وضعیت بازار را به مکانی بسیار بی‌ثبات تبدیل نموده است.

در این شرایط، سرمایه‌گذاری در بازار بسیار پر ریسک بوده و افراد ممکن است با ضررهای مالی زیادی رو به رو شوند. حال برای این که سرمایه‌گذاران بتوانند در برابر چنین وضعیتی عکس‌العمل‌های مناسبی داشته باشند; باید از استراتژی‎ها و الگوهای رفتاری خاصی استفاده کنند. در زیر به برخی از این موارد، اشاره می‌کنیم.

راهکارهایی برای در امان ماندن از نوسانات قیمتی بازار ارزهای دیجیتال

استفاده از استیبل‌کوین‌ها

یکی از حیاتی‌ترین عناصر در بازار ارزهای دیجیتال، استیبل کوین‌ها می‌باشند; استیبل کوین‌ها، نوعی ارز دیجیتال هستند که قیمتشان همواره در حول و حوش 1 دلار باقی می‌ماند; این موضوع، راه گریز بسیار مناسبی را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند که در صورت کاهش شدید قیمت یکی از دارائی‌های خود; آن را به سرعت به یک استیبل کوین تبدیل کرده و بدین ترتیب; ارزش دارائی خود را در برابر نوسان قیمتی صورت گرفته، حفظ نمایند.

بکارگیری ربات‌های معامله‌گر در نوسانات قیمتی بازار

یک فرد سرمایه‌گذار، هر لحظه نمی‌تواند در بازار به صورت آنلاین حضور داشته باشد; از این رو یک شیوه مناسب برای مشاهده تغییرات قیمتی ارزهای دیجیتال و مقابله با آن‌; استفاده از ربات‌های معامله‌گر می‌باشد. با داشتن یک ربات معامله‌گر، فرد می‌تواند قبل از شکل‌گیری یک نوسان قیمتی، تمهیدات لازم را در تنظیمات ربات خود اعمال نماید; بدین صورت که مثلاً در زمان وقوع کاهش قیمت یکی از دارائی‌ها; ربات می‌تواند آن را به سرعت بفروشد و یا آن ارز را به یک ارز دیگر تبدیل نماید.

همچنین در صورت افزایش قیمت یک ارز در بازار، فرد می‌تواند به واسطه ربات معامله‌گر; به سرعت مقداری از آن ارز را خریداری نماید; استفاده از ربات معامله‌گر، روشی مناسب برای مقابله با نوسانات قیمتی در بازار می‌باشد.

آشنایی و استفاده از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری

در بازار ارزهای دیجیتال و بسیاری دیگر از بورس‌های دنیا، افرادی موفق هستند که از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مختلفی در شرایط متفاوت استفاده نمایند; حال در بازار ارزهای دیجیتال، استفاده از چنین روشی از سرمایه‌گذاری بسیار واجب و بجا می‌باشد; به طوری که در صورت بروز برخی از نوسانات قیمتی، فرد سرمایه‌گذار دیگر به صورتی شتاب زده عمل نخواهد کرد; چرا که وی از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مختلف و مناسبی از جمله استاپ لاس، آربیتراژ ریسک و … استفاده می‌نماید و می‌تواند در برابر نوسانات صورت گرفته، عکس‎العمل مناسبی را داشته باشد.

عدم شرکت در یک pump و یا dump در نوسانات قیمتی بازار

احتمالاً سرمایه‌گذاران در بازار بیش‌ترین ضرر مالی خود را به دلیل شرکت در یک شرایط pump و یا dump متحمل شده‌اند; به طوری که این شرایط یک حالت خاصی از نوسانات قیمتی در بازار است و افراد در صورتی که بدون دانش فنی کافی، وارد این افزایش و کاهش‌های شدید قیمتی شوند; ممکن است ضررهای زیادی را ببینند; از این رو یکی از شیوه‌های در امان ماندن در برابر نوسانات قیمتی بازار، دوری کردن از شرایط pump و یا dump می‌باشد.

آشنایی بیش‌تر نسبت به یک ارز و پروژه مربوط به آن

در بازار ارزهای دیجیتال، همواره پیشنهاد می‌شود که قبل از سرمایه‌گذاری بر روی ارزی خاص; حتماً مطالعات کاملی را در مورد آن ارز داشته باشید; مثلاً دلایل پیدایش ارز و این که پروژه مربوط به آن ارز چه هست را بررسی نمایید.

در نظر داشته باشید که این موارد، همگی به عنوان پشتوانه قیمتی ارز دیجیتال در بازار هستند و در صورتی که ارزی دارای پشتوانه بهتری در بازار باشد; از بیش‌تر نوسانات قیمتی صورت گرفته در بازار در امان خواهد ماند; لذا برای در امان ماندن از نوسانات قیمتی بازار، می‌توانید به خرید و فروش ارزهای با ثبات‌تر در بازار‌ روی آورید.

پیگیری اخبار دنیای ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال وابستگی شدیدی به اخبار منتشر شده در حول خود دارند; مثلاً خبر افزوده شدن یک ارز در یک صرافی قدرتمند; می‌تواند به یکباره باعث افزایش قیمت آن ارز در بازار شود و یا خبر خارج کردن اسم یک ارز از لیست خرید و فروش یک صرافی هم می‌تواند به یکباره باعث افت شدید قیمتی آن ارز دیجیتال در بازار باشد; لذا با دنبال نمودن اخبار و اتخاذ عکس‌العمل‌هایی مناسب; فرد به طور قابل توجهی می‌تواند از نوسانات قیمتی صورت گرفته در بازار در امان بماند و حتی آن‌ها را به فرصت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد تبدیل نماید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.