چه کار کنیم تا هزینه انتقال و تبدیل ارز کم‌تری داشته باشیم؟

0 ۴۷

مشکل اصلی

در کنار سختی خرید و فروش ارزهای دیجیتال; یک مشکل اساسی دیگری نیز در پیش روی سرمایه‌گذاران ایرانی این حوزه وجود دارد; این مشکل مربوط به هزینه انجام تراکنش‌ها می‌باشد.
در هر تراکنش صورت گرفته، همواره مبلغی به عنوان کارمزد تراکنش از کیف پول دارائی دیجیتال فرد فرستنده کسر می‌گردد; در واقع این هزینه به عنوان هزینه انجام نقل و انتقال هست; در برخی از موارد هم برخی از فرستنده‌ها برای این که تراکنش مدنظرشان با سرعت بیش‌تری انجام شود; حاضر به پرداخت مبلغ کارمزد بیش‌تری نیز می‌شوند.

حال اگر قصد استفاده کاربردی از ارزهای دیجیتال را داشته باشید; شاید برای شما چندان مهم نباشد که چه کارمزدی را برای تراکنش خود پرداخت می‌کنید; چرا که شاید چند بار بیش‌تر این کار را انجام ندهید.

ولی در شرایطی که به عنوان یک سرمایه‌گذار در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنید; باید هزینه کارمزد تراکنش‌ها را در کم‌ترین مقدار ممکن نگه دارید; چرا که هر سرمایه‌گذاری در بازار، با توجه به نوسانات قیمتی صورت گرفته; در هر روز شاید چندین بار نقل و انتقال ارزهای دیجیتال داشته باشد.

از این رو سرمایه‌گذاران این حوزه، باید به فکر چاره‌ای برای کاهش کارمزد نقل و انتقالات ارزهای دیجیتال شوند; البته اهمیت این قضیه برای سرمایه‌گذاران ایرانی بسیار بیش‎تر است; چرا که در هر تراکنش، با توجه به احتساب هزینه دلاری; مقدار قابل توجهی از سرمایه فرد بابت یک انتقال ساده تلف خواهد شد.

در این راستا، روش‌هایی برای کاهش هزینه کارمزد انتقال ارزهای دیجیتال وجود دارد; در این مقاله با توجه به ارزش و اهمیت این موضوع; قصد داریم به معرفی برخی از راهکارهای کاهش کارمزد نقل و انتقالات ارزهای دیجیتال اشاره کنیم.

چه کار کنیم تا هزینه انتقال و تبدیل ارز کم‌تری داشته باشیم؟

در حالت کلی دو روش برای کاهش هزینه کارمزد تبدیل و انتقال ارزهای دیجیتال وجود دارد; در زیر این موارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

استفاده از یک صرافی ارزهای دیجیتال

اگر وارد یک صرافی ارز دیجیتال شوید و شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال نمایید; خواهید دید که هزینه تبدیل و یا به نوعی انتقال ارزهای دیجیتال; بسیار پایین‌تر از حالت معمول نقل و انتقال بین فرستنده و گیرنده خواهد بود.

این کار به خاطر فنی‌تر بودن محیط معاملات یک صرافی می‌باشد; چرا که در طول یک روز، یک سرمایه‌گذار ممکن است بارها و بارها نسبت به خرید و یا فروش ارزهای دیجیتال مختلفی اقدام نماید.
از این رو صرافی‌ها هزینه کارمزد انجام تراکنش‌ها را بسیار پایین‌تر از حالت معمول در نظر گرفته‌اند; بدین ترتیب هر سرمایه‌گذاری با عضویت در یک صرافی، خواهد توانست تا از بروز هزینه‌های نقل و انتقالاتی اضافی در امان بماند.

استفاده از ارز دیجیتال مختص به صرافی ارزهای دیجیتال

یک راه حل بسیار خوبی برای کاهش بسیار کارمزد انتقال ارزهای دیجیتال وجود دارد. این راه حل بر اساس ارز دیجیتال مخصوص به صرافی می‌باشد.

در حال حاضر بسیاری از صرافی‌ها هستند که ارز دیجیتال مخصوص به خود را در بازار عرضه کرده‌اند. در اصل کاربرد این ارز دیجیتال مختص به صرافی، در درون خود صرافی می‌باشد.
بدین صورت که یک سرمایه‌گذار با خرید ارز دیجیتال مخصوص به صرافی و نگه داشتن آن در کیف پول خود در درون صرافی، در هر تراکنش خواهد توانست تا به جای کاهش دارائی دیجیتال خود، مقداری از این ارز مربوط به صرافی از حسابش کم شود که در مقایسه با حالت عادی هزینه کم‌تری خواهد داشت.

بدین ترتیب هزینه کارمزد به صورت قابل توجهی کاهش خواهد داشت.

برای درک بهتر این موضوع، فرض کنید در صرافی بایننس مشغول خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستید; حال در این پلتفرم، در صورتی که ارز bnb یعنی ارز مخصوص بایننس را خریداری نمایید; بعد از هر تراکنش و یا تبدیل ارز صورت گرفته; هزینه معامله از این دارائی bnb شما کسر خواهد شد که هزینه کسر شده هم; در مقایسه با حالت عادی، بسیار پایین‎تر خواهد بود.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.