تحلیل وضعیت بازار ارزهای دیجیتال در شرایط کرونا

0 ۵۰

تحلیل وضعیت بازار ارزهای دیجیتال و قیمت آنها

در حال حاضر وضعیت بازار ارزهای دیجیتال و اکثر بازارهای معاملاتی و بورس دنیا خراب بوده و در رکود قیمتی به سر می‎برند و همه روزه از ارزش سهام و قیمت آن‎ها نیز کاسته می‎شود.

در حدود یک هفته پیش، بازار ارزهای دیجیتال نیز دقیقاً این شرایط را تجربه می‎کرد. ولی گویا در حال حاضر اوضاع متفاوت شده است. به طوری که با رشد قیمت بیت‎کوین شاهد رسیدن ثبات نسبی در بازار هستیم.

یکی از جنبه‎های مهم در ریزش‎های قیمتی صورت گرفته، توجه به رویدادهای مهم در دنیا می‎باشد. بر کسی پوشیده نیست که دلیل اصلی سقوط قیمت‎های اخیر، شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح جهان می‎باشد.

در این شرایط، سرمایه‎گذاران باید گوش به زنگ بوده و خبرهای مربوط به این بیماری واگیردار را به خوبی دنبال کنند تا بدین ترتیب از بروز ضررهای مالی بیش‎تر جلوگیری به عمل آورند.

در شرایط فعلی، وضعیت اروپا، بخصوص ایتالیا بسیار بد می‌باشد و روند شیوع کرونا در آمریکا نیز در شیب صعودی شدید قرار گرفته است. در نظر داشته باشید که همه این عوامل، در کنار هم باعث افزایش عدم قطعیت در مورد وضعیت بازارهای سهام می‎شوند.

یعنی هیچ کس نمی‌‏تواند زمان دقیقی را برای پایان یافتن شیوع ویروس کرونا و در نتیجه بازگشت دنیا به شرایط عادی اعلام نماید. از این رو این عدم قطعیت، تأثیر مستقیم و منفی‎ای را بر ارزش سهام گذاشته و باعث سقوط شدید و بی‎سابقه سهام بازارهای مختلف در دنیا شده است.

در ورای همه این موضوعات، روند رشد اقتصادی نیز با کاهش رو به رو شده و با سرعت بسیار کندی در حال حرکت می‎باشد. به طوری که در برخورد با این مشکل، باید عکس‎العملی صورت پذیرد. در این راستا، صندوق رفاه ایالات متحده آمریکا، بانک‎های مرکزی و دولت‎ها سعی دارند اقداماتی را برای جلب دوباره اعتماد سرمایه‎گذاران به بازارهای سهام انجام دهند.

اما کارشناسان …

با این وجود، مورگان کریک به عنوان مؤسس آنتونی پومالینو، این اعتقاد را دارد که اینچنین عکس‏‌العمل‏‌هایی نمی‏‌توانند در دراز مدت از کارایی خوبی برخوردار باشند.

در این بین، در خصوص بیت‏کوین، آقای مایک نووگراتز به عنوان مؤسس دیجیتال گالکسی این نظر را دارد که این ارز دیجیتال تا چند هفته آینده نیز در شرایط نوسانات قیمتی فعلی خود قرار خواهد داشت. ولی در نهایت باید شاهد تغییر وضعیت بیت کوین باشیم. به طوری که به نظر ایشان امسال همان سالی است که شاهد شکوفایی دوچندان این ارز دیجیتال خواهیم بود.

همچنین در مورد ارزهای دیجیتال، خانم کترین کولی به عنوان مدیر عامل بایننس در آمریکا این نظر را دارد که شرایط قرنطینه در آسیا، باعث بهبود شرایط بازار شده و حجم خرید و فروش‎های صورت گرفته را افزایش داده است.

وی همچنین معتقد است که اگر در آمریکا نیز همین سیاست در قبال ویروس انجام گیرد، به احتمال زیاد شاهد بهبود شرایط خواهیم بود. علاوه بر این وی این نظر را دارد که این موقعیت پیش آمده و قیمت‎های پایین سهام، می‌‏تواند فرصت بسیار مناسبی را برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال فراهم آورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درکانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.