پلتفرم Copy Trading در ارزهای دیجیتال

0 ۸۷

Trading چیست؟

اغلب افراد پلتفرم Copy Trading را با Social Trading اشتباه می گیرند; در حالی که این دو مفهوم; تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند.
در Social Trading یا همان معاملات اجتماعی، ترید کنندگان استراتژی معاملات و پیش بینی قیمت خود را بر روی یک پلتفرم آنلاین به اشتراک می گذارند; سپس، ترید کنندگان دیگری که تجربه کافی در انجام ترید ندارند; استراتژی‌های مورد نظر را انتخاب کرده و به تنهایی براساس آن‌ها عمل می کنند.

با این حال، Copy Trading تمام فرآیند مورد نظر را به صورت خودکار در می آورد; به طور معمول در پلتفرم Copy Trading ، کاربران به استراتژی و تاریخچه معاملات ترید کنندگان و متخصصان دسترسی دارند; در نهایت، پس از پیدا کردن یک ترید کننده قابل اعتماد; کاربران می توانند بخشی از وجوه خود را به حساب کاربری ترید کننده مورد اعتماد پیوند دهند.

بنابراین، هر موقعیتی که ترید کنندگان باتجربه از این پس به دست بیاورند; در حساب کاربری ترید کننده مقلد نیز کپی خواهد شد.

مبلغی که در یک ترید کپی شده سرمایه گذاری می شود به دو چیز بستگی دارد:

  • مبلغی که توسط ترید کننده مقلد سرمایه گذاری شده است.
  • درصد مجاز از مبلغ مورد نظر که می تواند برای انجام سرمایه گذاری در یک ترید مورد استفاده قرار بگیرد.

امروزه چنین پلتفرم‌هایی به طور گسترده در بازارهای سهام و فارکس مورد استفاده قرار می گیرند; از جمله پلتفرم‌های شناخته شده در این زمینه پلتفرم‌های Zulu Trade، eToro و Darwinex هستند; آخرین داده‌ها حاکی از این موضوع است که در پلتفرم Zulu هر ساله بیش از 800 میلیارد دلار ترید صورت می گیرد.

اما هنوز هم، زمانی که از Copy Trading در صنعت ارزهای دیجیتال صحبت می شود، بایستی اقداماتی در این زمینه به کار گرفته شوند.

چرا پلتفرم‌های Copy Trading در صنعت ارزهای دیجیتال مهم تلقی می شوند؟

امروزه انجام سرمایه گذاری در ابزارهای مختلف مالی اعم از سهام; فارکس و یا ارزهای دیجیتال به اوج خود رسیده است. در میان این ابزارها، ارزهای دیجیتال مفهوم جدیدی به شمار می آیند.
علی رغم وجود هیجان در زمینه ارزهای دیجیتال; باز هم اکثر قریب به اتفاق مردم سرمایه گذاری در بازارهای سهام و فارکس را به سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال ترجیح می دهند; علت این امر هم نگرانی‌هایی است که مردم پیرامون نوسانات قیمتی این ارزها دارند.

Ilnar Fattakhov مدیر عامل و بنیانگذار CoinSharks.io به تازگی در یکی از سخنرانی‌های خود اذعان داشته است:

“طبق آمارهای موجود، تنها یک درصد از کاربران صرافی‌های رمزارز در ترید این ارزها فعال هستند. 99% باقی مانده تنها در صرافی‌های مورد نظر حساب کاربری افتتاح می کنند و تنها کاری که می کنند خرید ارزهای دیجیتال است؛ زیرا مهارت کافی برای انجام ترید ارزهای دیجیتال را ندارند”.

از سوی دیگر، Fattakhov خاطر نشان کرده است که به دلیل کوچک بودن بازار ارزهای دیجیتال; این بازارها توسط بازیکنان بزرگ مورد دستکاری قرار گرفته‌اند; در این مواقع، کمتر می توان به تحلیل‌های تکنیکال اعتماد کرد; همیشه این امکان برای ترید کنندگان جدیدی که اغلب از سیستم مدیریت ریسک پیروی نمی کنند; وجود دارد که در این انحرافات بازار، سرمایه و وجوه خود را از دست دهند.

اما در مقابل، ترید کنندگان با تجربه‌ای نیز وجود دارند که بازارهای مربوطه را به خوبی درک می کنند و بدین وسیله; ضررهای خود را به مدیریت کرده و سود خوبی از طریق آن به دست می آورند.
با تمام این تفاسیر، تقاضا برای پلتفرم‌های Copy Trading افزایش پیدا کرده است زیرا این پلتفرم‌ها می توانند خدمات تخصصی معاملاتی را برای دارندگانِ بی تجربه ارزهای دیجیتال، به ارمغان بیاورند.

مزایای پلتفرم Copy Trading

کاهش میزان ریسک برای ترید کنندگان جدید:

همانطور که قبلا درمورد آن بحث کردیم، ریسک‌های مرتبط با نوسانات زیاد ارزهای دیجیتال سبب شده است تا سرمایه گذاران برای انجام سرمایه گذاری در این حوزه از خود مقاومت به خرج دهند; اما زمانی که سیستم معاملاتی مرسوم که در آن ما تنها به مهارت‌ها و توانایی‌ها خود اعتماد داریم را با سیستم دیگری که در آن فردی با تجربه (که سوابق معاملاتی خوبی دارد) برای ما تصمیم گیری می کند، جایگزین کنیم; همه چیز بهتر خواهد شد.
بنابراین، پلتفرم‌ Copy Trading با اتخاذ روش‌های مذکور می تواند ریسک را برای ترید کنندگان جدید به حداقل برساند.

دردسر کمتر; سود بیشتر و یادگیری آسان: ترید کردن کار آسانی نیست; Fattakhov می گوید:

“برنامه ریزی معاملات و اجرای آن‌ها; زمان زیادی را در برمی گیرد. هر کسی نمی تواند در برنامه‌های کاری خود اقدام به ترید ارزهای دیجیتال کند; چه برسد به این که زمانی را صرف یادگیری ترید این ارزها کند”.

اما این اظهارات بدین معنا نخواهد بود که این افراد نمی توانند از ترید ارزهای دیجیتال سود به دست بیاورند; ترید کنندگان جدید می توانند با استفاده از پلتفرم‌های Copy Trading بدون هیچ دردسری اقدام به ترید ارزهای دیجیتال کرده و با اطمینان بیشتری، سرمایه گذاری در این ارزها را آزمایش کنند.

علاوه بر این، ترید کنندگانی که مایل به یادگیری ترید ارزهای دیجیتال هستند می توانند معاملاتی را که کپی کرده‌اند، مشاهده کنند و از طریق یک رویکرد عملی آموزش‌های لازم را ببینند.

اتخاذ بیشتر ارزهای دیجیتال:

کاهش میزان ریسک و سهولت کسب سود ارتباط مستقیمی با میزان پذیرش و اتخاذ ارزهای دیجیتال دارد.
در سال 2017 میلادی، زمانی که قیمت رمزارز بیت کوین به اوج خود رسید بسیاری از افراد به کاربران و ترید کنندگانی که خود را درگیر خرید و سرمایه گذاری بر روی این رمزارز کرده‌ بودند; هشدار می دادند که باید از ریسک‌های موجود در این بازار آگاهی داشته باشند; اما با این حال، کسانی که خواهان کسب سود بودند و می دانستند که چگونه باید این کار را انجام دهند، سود هنگفتی را از این طریق از آن خود کردند.

در حال حاضر، مردم به این میزان آگاهی رسیده‌اند که می توانند بدون در نظر گرفتن نوسانات قیمتی ارزهای دیجیتال، سود خوبی را از طریق ترید کردن آن‌ها به دست بیاورند;پس غلبه بر ترس، برایشان آسان تر شده است; بنابراین، پلتفرم‌های Copy Trading سبب اتخاذ بیشتر ارزهای دیجیتال می شوند.

مزایا برای متخصصان:

به ترید کنندگان متخصص و با تجربه‌ای که این اجازه را به سایر ترید کنندگان می دهند که از معاملات آن‌ها کپی کنند، کمیسیون کمی تعلق می گیرد; هر چه ترید کنندگان اعتبار بیشتری برای استراتژی‌های خود ایجاد کنند; افراد بیشتری ترید و معاملات آن‌ها را کپی خواهند کرد; این امر سبب خواهد شد تا ترید کنندگان متخصص و با تجربه سود بیشتری را علاوه بر کارهای روزانه خود به دست بیاورند.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.