پیاده سازی هارد فورک مونرو

0 ۳۰

شبکه مونرو  (XMR) با موفقیت به RandomX به روزرسانی شد.

RandomX یک الگوریتم ماینینگ جدیدی است که هدف آن مقاومت در برابر ASIC است;در تاریخ 30 نوامبر سال میلادی جاری، کارگروه انجمن مونرو با انجام لایو زنده در یوتیوب اعلام کردند که به روزرسانی شبکه مونرو با موفقیت انجام شده و این به روزرسانی حدود 58 دقیقه زمان برده است; به روزرسانی جدید انجام شده، الگوریتم  proof-of-work جدیدی به نام RandomX را هم معرفی کرده است; RandomX از اجرای کد تصادفی به همراه حافظه استفاده می کند تا در برابر مدارهای مجتمع ویژه (ASIC) مقاوم باشد; ASIC دستگاه‌هایی هستند که برای انجام فرآیندهای حرفه‌ای ماینینگ بهینه سازی شده‌اند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، به روزرسانی مورد نظر برای واحدهای پردازش مرکزی با هدف کلی (CPU) بهینه سازی شده است تا باعث غیرمتمرکزسازی بیشتر شبکه شود; در نتیجه، افرادی که تمایل دارند از واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) برای ماین رمزارز مونرو استفاده کنند، انجام این کار را سخت تر خواهند کرد.

تیم مونرو بر این باور متکی است که دستگاه‌های ASIC تاثیر متمرکزی دارند زیرا تعداد محدودی کمپانی در دنیا وجود دارند که توانایی ساخت و تولید این دستگاه‌ها را دارند.

این در حالی است که عده‌ای نظر متضادی دارند. Bran Cohen که به عنوان سازنده پروتکل BitTorrent شناخته می شود; به تازگی اذعان داشته که الگوریتم اثبات کار مقاوم در برابر ASIC یک امید واهی و ایده بدی است; Cohen معتقد است که الگوریتم‌های مقاوم در برابر ASIC تمرکز بیشتری را در تولید ایجاد خواهند کرد.

علاوه بر Cohen، ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم نیز همین باور را داشته و معتقد است که الگوریتم‌های مقاوم در برابر ASIC، انجام حملات 51 درصدی را تسهیل تر می کنند.

صرافی‌های رمزارز، مونرو را حذف می کنند!!

صرافی رمزارز BitBay مستقر در لهستان اعلام کرده است به دلیل نگرانی‌هایی که پیرامون موضوع پولشویی وجود دارد، در تاریخ 19 فوریه سال 2020 میلادی; رمزارز مونرو را از لیست صرافی خود حذف خواهد کرد!

در ماه سپتامبر سال میلادی جاری نیز، صرافی رمزارز OKEx کوین‌های حریم خصوصی مونرو; دش و زی کش را از لیست صرافی خود حذف کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.