چرا شرکت در یک pumpوdump اشتباه است؟

0 ۵۲

آیا شرکت در هیجان pumpوdump منطقی است؟

دنیای ارزهای دیجیتال چندین سال است که به وجود آمده و در این مدت توانسته میزبان سرمایه‌گذاران بسیاری از سراسر دنیا باشد.
حال در چنین شرایطی; به دلیل نوپا بودن، این بازار هنوز نتوانسته آن طور که باید و شاید به یک شرایط ثبات دست یابد. به طوری که در این پلتفرم; همواره شاهد نوسانات قیمتی زیاد و نامعقولی هستیم; همه این نوسانات قیمتی نامعقول و نامتعارف; باعث تردید سرمایه‌گذاران برای فعالیت در این بازار شده است; البته با وجود چنین شرایطی، همچنان از طریق بکارگیری استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مناسب; می‎توان به موفقیت رسید. یکی از این استراتژی‌ها که بسیار حیاتی است، عدم شرکت در یک شرایط pumpوdump می‌باشد.

چرا نباید در یک وضعیت pump و یا dump ورود کرد؟

قبل از ورود به اصل مسئله، ابتدا به تعریف کلی شرایط pumpوdump می‌پردازیم;منظور از شرایط pump، وقتی است که قیمت یک ارز دیجیتال مشخص به صورت قابل توجهی در افزایش است;معمولاً به افزایشی در حدود 20 تا 30 درصد به بالای قیمت یک ارز; به منزله شکل‌گیری شرایط pump می‌باشد;در شرایط dump هم قیمت یک ارز به سرعت با کاهش رو به رو شده; به طوری که یک ارز ممکن است 50 تا 70 درصد ارزش خود را از دست دهد.

چرا در شرایط Pump وارد بازار نشویم؟

حال به بررسی این نکته می‌پردازیم که چرا نباید در یک شرایط pump ورود کرد;همانطور که گفتیم در شرایط pump، قیمت یک ارز به طرز قابل توجهی در حال افزایش است;در این حالت، اینچنین افزایش قیمتی، باعث علاقه‌مند شدن سرمایه‌گذاران برای خرید آن ارز در حال افزایش قیمت می‌شود;چرا که این تصور وجود دارد که اگر این ارز را در قیمت فعلی بخریم;چون در حال افزایش قیمت است، در آینده نزدیک هم این افزایش را داشته و باعث چندین برابر شدن سرمایه‌ی ما خواهد شد.

ولی در اصل این وضعیت خوشبینانه، زیاد اتفاق نمی‌افتد و پس از مدت کوتاهی از افزایش قیمت چشمگیر آن ارز; شاهد کاهش قیمت همان ارز خواهیم بود; لذا این افزایش و در واقع شرایط pump شکل گرفته چندان باثبات نبوده و اگر یک فرد سرمایه‌گذار مقدار قابل توجهی از سرمایه‌ی خود را وارد این شرایط pump نماید;ممکن متحمل ضررهای مالی قابل توجهی گردد.

از این رو پیشنهاد می‌شود که هر سرمایه‌گذاری همواره از شرایط pump دوری نماید;چرا که شرکت در این وضعیت، ریسک بسیار بالایی دارد و ممکن است سرمایه‌ی فرد را ضایع نماید.

چرا در شرایط dump وارد بازار نشویم؟

شرایط dump نیز به مانند شرایط pump است ولی با این تفاوت که در وضعیت dump قیمتی; قیمت ارز دیجیتال مدنظر با کاهش چشمگیر رو به رو می‌شود;مثلاً یک ارز را در نظر بگیرید که در عرض چند دقیقه، 50 درصد از ارزش خود را از دست بدهد; حال در برخورد با این موضوع، دو وضعیت کلی وجود دارد.

ارز در حال کاهش قیمت در شرایط dump را نخریم

ممکن است تصور کنید که وقتی یک ارز با کاهش شدید قیمت رو به رو شود;بهترین زمان ممکن برای خرید آن ارز می‌باشد; ولی این موضوع در کنار این که شرایط جذابی را برای افزایش سرمایه‎ فراهم می‌کند، ممکن است سرمایه شما را ضایع نماید;بدین صورت که ممکن است آن ارز دیجیتال بعد از وقوع یک وضعیت dump که قیمتش به شدت پایین آمده، دیگر نتواند ارزش قیمتی خود را بالا ببرد. از این رو در صورتی که شما آن ارز را در حال کاهش قیمت بخرید، ممکن است دیگر هیچ وقت موفق به کسب سود از آن ارز نباشید.

چرا که این احتمال وجود دارد که قیمتش هیچ وقت به مانند سابق افزایش نیابد. این حالت بیش‌تر در مورد ارزهای ناشناس بازار ارزهای دیجیتال روی می‌دهد.

ارز در حال کاهش قیمت در شرایط dump را عجولانه نفروشیم

شاید شما قبلاً در مورد یک ارز دیجیتال مشخصی، سرمایه‌گذاری کرده باشید; بدین صورت که مقداری از آن ارز را خریداری کرده‌ و در حال حاضر آن را در اختیار دارید;حال در چنین حالتی ممکن است برای آن ارز یک وضعیت dump رخ دهد;این حالت به احتمال زیاد باعث نگرانی شدید شما در مورد از دست رفتن سرمایه خواهد شد;از این رو شما به صورت شتاب‌زده‌ای تصمیم به فروش سرمایه‎ی خود خواهید نمود.
از طرفی بعد از مدتی، ممکن است که قیمت این ارز که در یک وضعیت dump بوده با نوساناتی دیگر، به وضعیت قبلی قیمتی خود برگشته و جبران خسارت نماید.

در این وضعیت چون شما قبلاً به صورت عجولانه‌ای سرمایه‌ی ارز دیجیتال خود را فروخته‌اید، به دلیل افزایش قیمت دوباره آن ارز با ضرر مالی رو به رو خواهید شد.

نتیجه‌گیری

در کل شرایط pump و یا dump شرایط بسیار پر ریسکی هستند و اگر سرمایه‌گذاری از شرکت در این وضعیت‌ها دوری کند، می‌تواند وضعیت اقتصادی باثبات‌تری را در بازار تجربه نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.