کاربرد ارزهای دیجیتال برای ایرانی‌ها

0 ۱۸۲

کاربرد ارزهای دیجیتال برای ایرانی‌ها چیست؟

ارزهای دیجیتال در سال‎های اخیر به یکی از روش‎های جدید پرداخت مالی در سطح جهان تبدیل شده است. به طوری که هر روز که می‎گذرد بر طرفداران و کاربران ارزهای دیجیتال افزوده می‎شود. در این خصوص، با توجه به افزایش تعداد دارندگان ارزهای دیجیتال، موارد کاربرد ارزهای دیجیتال نیز مورد توجه است.

این کاربردها، بدون نیاز به مجوزهای بانکی و قوانین مالی بین‎المللی انجام می‎گیرند. از این رو ارزهای دیجیتال یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای ایرانی‎ها در راستای دور زدن تحریم‎‌ها و بهره‎مندی از خدمات جهانی به شمار می‎روند.

در این خصوص، در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که یک ایرانی با ارزهای دیجیتالش چه کارهایی می‎تواند انجام دهد؟

اگر شما هم به این موضوع علاقه‎مند هستید، لطفاً تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

ایرانی‌ها و کاربرد ارزهای دیجیتال برای آنها؟

ایرانی‌ها به دلیل وجود تحریم‎های بین‎المللی، همواره با محدودیت‎های بسیار زیادی رو به رو هستند. حال با پیدایش ارزهای دیجیتال، یک گزینه مناسب برای ایرانی‎ها در راستای انجام پرداخت‎های بین‎المللی فراهم شده است. به طوری که یک ایرانی بدون داشتن دغدغه بلوکه شدن دارائی‎هایش می‎تواند در بسیاری از زمینه‎ها فعالیت داشته باشد.

در زیر به چند مورد از کاربرد ارزهای دیجیتال اشاره خواهیم نمود.

  • انجام معامله

با توجه به تحریم‎ها، بانک‎های بین‎المللی خدمات پرداخت مالی خود را در اختیار ایرانی‎ها قرار نمی‎دهند. حال در راستای دور زدن این مشکل، ارزهای دیجیتال یکی از بهترین روش‎ها خواهند بود. به طوری که شما با داشتن ارزهای دیجیتال، می‏‌توانید هر مقدار پول و دارائی را از ایران به هر نقطه ممکن در دنیا ارسال نمایید.

در این روش پرداخت مالی، هیچ گونه محدودیتی برای ایرانی‎ها وجود ندارد و فقط باید دارائی دیجیتال مدنظر برای ارسال به نحوی تهیه شود. پس بدون درگیر شدن در مکانیزم‌های بانکی، می‎توان به راحتی نسبت به ارسال و یا دریافت پول اقدام نمود.

  • پیدا کردن کار

با توجه به بالا رفتن ارزش ارزهایی مانند دلار و یورو در ایران، درآمدزایی از طریق این ارزها، برای فرد می‎تواند بسیار سودآور باشد. درست در چنین شرایطی، استفاده از ارزهای دیجیتال یکی از بهترین گزینه‎های ممکن برای داشتن درآمدزایی دلاری می‎باشد.

در ادامه، این موضوع را با یک مثال ساده توضیح می‌دهیم.

فرض کنید که شما در زمینه خاصی تخصص دارید. مثلاً زمینه تخصص شما مربوط به برنامه‌نویسی جاوا می‎باشد. حال، شما ضمن کسب درآمد در داخل ایران، قصد دارید که از طریق ارائه مهارت‌های خود در سطح جهان، درآمد دلاری نیز داشته باشید.

در این خصوص می‎توانید با انجام پروژه‎های جاوا و تحویل آن‎ها به مشتری‎های بین‌المللی، حق‌الزحمه خود را به صورت دلاری و از طریق ارزهای دیجیتال دریافت نمایید. در این حالت، کافی است که آدرس کیف پول ارزهای دیجیتال خود را به مشتری دهید و منتظر دریافت حق‌الزحمه خود باشید.

در این روش، تنها سختی کار، پیدا کردن مشتری بالقوه خواهد بود. برای این موضوع هم، یا می‎توانید به صورت مستقیم و از طریق شبکه‎های اجتماعی نسبت به انجام این کار اقدام کنید و یا در برخی از سایت‎هایی که کارفرما و مجری را در یک پلتفرم گردآوری میشوند ، فعالیت داشته باشید.

  • تفریح و مسافرت

در حال حاضر، از هر سایتی نمی‏توان نسبت به تهیه بلیط هواپیما، هتل و یا سایر خدمات از طریق ارزهای دیجیتال اقدم نمود. ولی برخی از سایت‎های گردشگری هستند که بتدریج این نوع خدمات را در اختیار کاربران خود قرار داده‌اند.

لذا با ورود به این نوع از سایت‎ها، قادر خواهید بود تا به عنوان یک ایرانی، به مانند سایر مردم دنیا، از طیف متنوع و گسترده‎ای از خدمات ارائه شده برخوردار گردید.

حتی اگر در خارج از ایران هم باشید، می‎توانید در برخی از کافه‎ها و رستوران‎ها از طریق ارزهای دیجیتال، نسبت به پرداخت صورت حساب‎ها اقدام نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درکانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.