چرا آمازون در بخش تبلیغات از کارشناسان بلاک چین کمک خواهد گرفت؟

0 ۵۱
در اوایل ماه میلادی، آمازون اعلام کرد قصد دارد برای انجام تبلیغات خود، کارشناسان بلاک چین را استخدام کند.

اما چگونه می توان از تکنولوژی بلاک چین برای برطرف کردن مشکلات و نواقص موجود در تبلیغات استفاده کرد؟

ابزارهای جدید برای تبلیغ کنندگان دیجیتالی

زمان آن رسیده است که فریم ورک بهتری برای تبلیغ کنندگان دیجیتالی (پلتفرمی بدون تعصب و با مجموعه‌ای از قوانین مشترک) معرفی شود; خوشبختانه، تکنولوژی بلاک چین به طور ایده‌آل به موضوعات و مسائلی مانند شفافیت، صداقت، کارایی، تایید و پیچیدگی می پردازد و آن‌ها را رفع و رجوع می کند;در حالی که تمام این عوامل، امروزه در دنیای تبلیغات دچار طاعون شده‌اند!

در ساده ترین حالت ممکن، قراردادهای هوشمند، ماشین‌های فروش به شمار می آیند; که در آۀن دو طرف معامله با یکدیگر به توافق رسیده و معامله خود را انجام می دهند; در حالی که خرید و فروش تبلیغات دیجیتالی پیچیده‌تر هستند، اما در باطن هیچ تفاوتی با اصل ماجرا ندارند.

امروزه بازرایاب‌ها برای شرایط قرارداد خرید آگهی از سفارش درج دیجیتال یا کاغذی که قابل اجرا و ردیابی نیستند

استفاده می کنند. در حالی که قراردادهای هوشمند تکنولوژی بلاک چین می توانند مسائل و مشکلات مورد نظر را به وسیله یک برنامه رویکردی برطرف کنند; قراردادهای هوشمند تکنولوژی بلاک چین، هر آنچه که یک تبلیغ کننده خریداری می کند را اجرا می کنند; در نهایت، این نوع کارایی‌ها در صنعت تبلیغات بسیار پراهمیت و پر بازده قلمداد می شوند.

یک سیستم ایده‌آل، فرصتی را برای نشانه گذاری فریم ورک‌ها فراهم می کند تا با تبلیغات دیجیتالی به عنوان یک کلاس دارایی واقعی برخورد شود; علاوه بر این، ارزش تبلیغات مورد نظر را نیز استاندارد سازی و مرسوم می کند; این فرآیند در کنار ساختار تکنولوژی بلاک چین; غیرمتمرکزسازی را در اولویت قرار می دهد; در نهایت، این امر انگیزه‌هایی برای اجرای یک نود کامل و اعتبار سنجی معاملات در داخل یک اکوسیستم منحصر به فرد را به جای اعتماد به سیستم‌های شخص ثالثی مانند گوگل و فیس بوک فراهم می کند; سیستم‌های شخص ثالت به دلیل فراگیر بودنشان، تاثیر زیادی بر روی قیمت‌های موجود در بازارهای مربوط می گذارند و در نهایت، سبب ایجاد تغییراتی در کل صنعت می شوند.

در سال 2018 میلادی، شرکت گوگل اعلام کرد تمام تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال در پلتفرم مورد نظر ممنوع خواهد بود، این در حالی است که شرکت فیس بوک چندین ماه پیش از گوگل، چنین حرکت مشابهی را انجام داده بود.

با تمام این شرایط، شرکت‌های مورد نظر می توانند با تلفیق راه حل‌های ارائه شده به وسیله تکنولوژی بلاک چین ; به منظور حفظ هزینه تبلیغات‌هایشان، سود زیادی به جیب بزنند.

استفاده از تکنولوژی بلاک چین برای انجام تبلیغات

این گونه که به نظر می رسد، شرکت آمازون ارزش تکنولوژی بلاک چین در انجام تبلیغات را به رسمیت شناخته است;
اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است; بعید نیست شرکت‌های بزرگ بخواهند; برای مقابله با تکنولوژی بلاک چین از روش‌ها و راه حل‌های غیرمتعارفی بهره ببرند.

زمان آن رسیده است در اکوسیستم تبلیغات دیجیتالی، یک انقلاب گسترده ایجاد شود;و کلید تمام این تغییرات، در دستان تکنولوژی بلاک چین قرار دارد!!!

چه چیزی سبب می شود آمازون از سایر تکنولوژی‌های دیگر متمایز شود؟

آمازون برای متمایز کردن خود از شرکت‌های دیگر مانند فیس بوک و گوگل نیاز به انجام کاری دارد؛ یا به عبارت دیگر باید کاری انجام دهد تا خود را از دیگر تکنولوژی‌های موجود متمایز کند; اگر آمازون بتواند کاستی‌های موجود در گوگل و فیس بوک را توسط کارشناسان بلاک چین برطرف کند; می تواند بخش زیادی از سهم بازار را از دسترس غول‌های بستر تبلیغاتی (همان گوگل و فیس بوک) خارج کند; آمازون می تواند با بهره گیری از تکنولوژی بلاک چین به این خواسته و هدف خود برسد.

بنابراین، قرارداهای هوشمند با سفارشات درج منطقی می توانند از تکنولوژی بلاک چین پشتیبانی کنند;این روش، تاکتیک‌های سوال برانگیز زیادی را که شبکه‌های تبلیغاتی از آن‌‌ها برای حفظ امنیت استفاده می کنند را کنترل می کند.
علاوه بر تمام این‌ها، ادغام و یکپارچه‌سازی صنعت تبلیغات دیجیتالی با تکنولوژی بلاک چین می تواند افزون بر قراردادهای هوشمند و بهبود روش‌های پرداخت در این صنعت، ارزش‌های افزوده بی شماری را به ارمغان بیاورد; علاوه بر قراردادهای هوشمند، میزان شفافیت نیز در انجام تبلیغات افزایش پیدا خواهد کرد; اگر چه تکنولوژی بلاک چین به تنهایی نمی تواند مسائل مرتبط با کلاهبرداری را برطرف کند; اما با پیاده سازی این تکنولوژی می توان برخی از ردپاها را ردیابی کرد.

در نهایت، آمازون در تلاش است تا بتواند سهم گسترده‌ای را در اکوسیستم تبلیغات دیجیتالی از آن خود کند; و برای رسیدن به این خواسته و پیشی گرفتن از غول‌های گوگل و فیس بوک باید به استفاده از تکنولوژی‌های جدید و کمک کارشناسان بلاک چین  روی بیاورد; بنابراین، نحوه اجرای درست در اکوسیستم تبلیغات دیجیتالی، کلید موفقیت آمازون خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.