کاهش زمان بلاک اتریوم بعد از هارد فورک Muir Glacier!

0 ۲۲

کاهش زمان بلاک اتریوم

کاهش زمان بلاک اتریوم بر روی بلاک چین اتریوم بعد از کاهش میزان سختی فرآیند ماینینگ حدود 25% یا یک چهارم کاهش پیدا کرده است;اطلاعات منتشر شده در Etherscan (اکسپلور بلاک اتریوم) نشان می دهند که از تاریخ اول ژانویه تا تاریخ چهارم ژانویه سال 2020 میلادی; میانگین روزانه زمان بلاک در بلاک چین از 17.16 ثانیه به 12.96 ثانیه کاهش داشته است; این فرآیند به زمان بلاک کوتاه 24.48% تفسیر شده است.

بدیهی است که کاهش زمان بلاک اتریوم; منجر به ماین شدن تعداد بیشماری بلاک‌ اتریوم و تورم بالاتر Ether خواهد شد. براساس نمودار پاداش و شمارش بلاک اتریومِ Etherscan; ماینرها در اول ژانویه سال 2020 میلادی; حدود 4,980 بلاک جدید و 10,237 ETH ایجاد کرده‌اند; در همین راستا نیز، ماینرهای شبکه در تاریخ 4 ژانویه 2020; تقریبا حدود 6,570 بلاک جدید و 13,437 ETH جدید ساخته‌اند.
بلاک‌ها و اتریوم‌های جدید ایجاد شده; نشان دهنده‌ی افزایش تقریبا 32 درصدی در ماین بلاک‌های جدید و افزایش 31 درصدی در پاداش بلاک‌ها هستند.

تمام تغییراتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد; همگی عواقب اجرای اخیر هارد فورک  Muir Glacier هستند(بنابر گزارش Cointelegraph در تاریخ دوم ژانویه 2020)! طبق گزارش‌های منتشر شده; هارد فورک مورد نظر; عصر یخبندان اتریوم یا همان Ethereum ice age را به تاخیر خواهند انداخت!

پروتکل  ice age با گذشت زمان; سختی ماینینگ شبکه را افزایش می دهد تا زمانی که عملا ماین و استخراج زنچیره‌ها را غیرممکن سازد; ice age یا همان عصر یخبندان از طریق مجموعه‌ای از بمب‌های سختی یا  difficulty bombs به وجود خواهد آمد.

با تمام این تفاسیر، ice age در نهایت اقدامی است به منظور جلوگیری از ماین و استخراج زنجیره قدیمی اتریوم توسط ماینرها بعد از گسترش و استقرار بلاک چین اثبات سهام proof-of-stake) Ethereum 2.0)!

لازم به ذکر است که انتقال از Ethereum 1.0 به Ethereum 2.0 به عنوان ارتقا (به روزرسانی) Serenity لقب گرفته است. ارتقا مورد نظر از سه مرحله تشکیل خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.