دریافت کد بورسی رایگان ، شروع فعالیت در بورس ایران !

0 ۷۷۲

کد بورسی مثل اثر انگشت!

برای شرکت در هر زمینه و فعالیتی خاص، هر فرد باید یک شناسه منحصربفردی را در اختیار داشته باشد; در واقع در هر کاری، هر فردی با شناسه مخصوص به خود شناسایی شده و بدین ترتیب آن فرد قادر خواهد بود تا با این اطلاعات به انجام امور مختلف مدنظر خود بپردازد; در زمینه بورس و خرید و فروش‌های بازار; این نوع شناسه منحصربفرد به صورت کد بورسی می‌باشد.
حوزه بورس و انجام معاملات و خرید و فروش سهام، یکی از حساس‌ترین حوزه‌های فعالیت است; چرا که در این زمینه هم سرمایه‌های زیادی جا به جا میشوند و هم این که چگونگی فعالیت هر فرد در سودآوری و یا ضرر مالی وی تأثیرگذار خواهد بود; به عبارت کلی، در هر جایی که با پول و سرمایه سر و کار داشته باشیم باید از یک نظام قانون‌مند و منطقی نیز برای مدیریت آن استفاده نماییم.

در زمینه بورس نیز برای این که فعالیت‌های هر فرد مخصوص به خودش باشد و برای وی ثبت شود; از یک شناسه منحصربفردی در قالب کد بورسی استفاده می‌شود; بسیاری از کارشناسان بازار; این کد را دقیقاً به مانند کد ملی شخص در دنیای واقعی تعریف می‌کنند.

بدین صورت که هر فرد به مانند کد ملی، تنها برای یک بار قادر به دریافت این کد بوده و تمامی فعالیت‌های وی در بورس نیز در قالب داشتن این کد مخصوص و منحصربفرد عملی بوده و رسمی خواهد شد.
در این مقاله قصد داریم به بررسی مفهوم کد بورسی و انواع جزئیات مطرح موجود در پیرامون آن بپردازیم. اگر شما هم به این موضوع علاقه‌مند هستید، لطفاً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

کد بورسی

کد بورسی یک شناسه منحصربفرد برای شرکت در فعالیت‌های معاملاتی بورس می‌باشد; بدین صورت که هر فرد برای شرکت در بورس باید حتماً این کد را داشته باشد; اگر فردی این کد را نداشته باشد; هیچ گونه مجوزی برای انجام خرید و فروش در بورس را نخواهد داشت.
از این رو اگر قصد فعالیت در بازار بورس را دارید; در گام اول باید کد بورسی مخصوص به خود را تهیه نمایید; در راستای تهیه این کد بورسی می‌توانید به یکی از کارگزاری‌های بورس مراجعه کنید و یا بصورت آنلاین کد بورسی خود را دریافت کنید.

البته در نظر داشته باشید که اگر یک بار کد بورسی خود را تهیه کرده باشیدک دیگر نمی‌توانید کد جدیدی را دریافت نماییدک چرا که همانطور که گفته شد، کد بورس به مانند کد ملی هر فرد در دنیای واقعی بوده و هر فرد تنها قادر به دریافت یک مورد کد بورسی خواهد بود.
علاوه بر این، شایان ذکر است که خود شما به صورت مستقیم قادر به دریافت این کد نیستید و برای دریافت آن حتماً باید از کمک یک کارگزاری بورس بهره‌مند شوید; در نظر داشته باشید که تمامی فعالیت‌های شما در بازار بورس با این کد ثبت شده و به نوعی سابقه فعالیت شما از طریق کد بورسی، قابل شناسایی و ردیابی خواهد بود.

ساختار کد بورسی در بورس ایران

هر کدی ساختار مخصوص به خود را دارد; کد بورسی در بورس ایران نیز از این قاعده پیروی می‌کند; به طوری که ساختار موجود در کد بورسی; بسیار منطقی بوده و باعث یکتا بودن کد به وجود آمده خواهد شد.

در حالت کلی، کد بورس از 8 بخش تشکیل می‌شود.

از این 8 بخش موجود در کد، 3 بخش اول آن حرف بوده و 5 بخش باقی مانده‌ی آن نیز عدد می‌باشد; بدین صورت که 3 بخش اول آن که حرف هستند; به صورت حروف اول اسم فامیل هر فرد می‌باشند; مثلاً اگر اسم فامیل فرد، محسنی باشد؛ سه حرف اول کد بورسی وی به صورت “محس” خواهد بود.
در ادامه نیز بعد از 3 حرف اول کد، 5 رقم به صورت راندوم در کد بورس قرار خواهد گرفت; مثلاً کدی مانند “محس23398” به صورت کد بورسی فردی با فامیلی محسنی در نظر گرفته خواهد شد.

بورس ایران

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.