کمک رسانی صرافی رمزارز Binance به پلیس بریتانیا!

0 ۲۶

صرافی رمزارز Binance مدعی است در تحقیقات درباره کلاهبرداری آنلاینی که منجر به خسارت 51 میلیون دلاری شده، به دادستان‌های بریتانیایی کمک کرده است.

مجرمان در زندان به سر می برند!

در تاریخ 26 سپتامبر سال 2019 میلادی; Samuel Lim مسئول ارشد صرافی رمزارز Binance با منتشر ساختن پستی اعلام کرد; این صرافی در حال همکاری با واحد جرایم سایبری سرویس پلیس بریتانیا به منظور انجام تحقیقات در مورد Svetoslav Donchev، متخصص فیشینگ بلغارستانی است.

براساس گزارش رسمی CPS، Donchev 37 ساله با اتهامات کلاهبرداری آنلاین برای مجازات و تشکیل دادگاه از کشور بلغارستان به بریتانیا تحویل داده شده است; Donchev به 5 جرم خود اعتراف کرده و حکمی مبنی بر 9 سال زندان از دادگاه بریتانیا دریافت کرده است.

مجرمان و کلاهبردارانی که پتانسیل بالایی دارند!

طبق گزارش CPS، Donchev برای کمک به هکران و کلاهبرداران سایبری; اسکریپت‌هایی که کاملا مشابه با وبسایت‌های 53 شرکت قانونی در بریتانیا بوده است; را طراحی کرده و از این طریق توانسته به سرقت 51,3 میلیون دلار پول بریتانیا کمک کند; با این عمل، هکران و کلاهبرداران، اسکریپت‌های Donchev را مورد استفاده قرار داده و از آن‌ها برای به دست آوردن اطلاعات شخصی کاربران و مشتریان این شرکت‌ها استفاده کرده‌اند; گفته شده است که اطلاعات کاربران در دارک وب فروخته شده است.

طبق برآوردهای انجام شده، در کلاهبرداری آنلاین انجام شده حدود 500,000 کاربر، قربانی شده‌اند.

محافظت در برابر مهاجمان سایبری!

صرافی رمزارز Binance در پستی که منتشر کرده، این وعده را به کاربران و مشتریان صرافی خود داده است; که از آن‌ها در برابر مهاجمان و کلاهبرداران سایبری محافظت کند و به تعهدات خود پایبند باشد.
صرافی رمزارز Binance خاطر نشان کرده است بهترین راه برای مقابله و محافظت در برابر حملات سایبری; آگاه بودن درمورد شیوه‌های این نوع حملات و تمرین کردن در برابر آن‌ها خواهد بود.

در ماه می سال 2019 میلادی، صرافی رمزارز Binance مورد حمله سایبری بزرگی قرار گرفت; و در طی این حمله سایبری، 7,000 رمزارز بیت کوین به ارزش 40 میلیون دلار از این صرافی به سرقت رفتند; در این جریان، صرافی رمزارز Binance اعلام کرده بود; کلاهبرداران و مجرمان سایبری از تکنیک‌های فیشینگ و ویروس برای به دست آوردن کدهای 2 FA و کلیدهای API استفاده کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.