کیف پول گرم و انواع آن

0 ۶۸۲

کیف پول گرم چیست؟

زمانی که یک سرمایه گذار تصمیم به خرید ارزهای دیجیتال می گیرد، باید تعیین کند که چگونه آن را ذخیره و نگه داری کند; کیف پول‌ها ابزارهایی برای ذخیره سازی و نگه داری رمزارزها هستند; دارای انواع مختلفی اند. یکی از شناخته شده ترین نوع کیف پول; کیف پول گرم است.
در سطح بعدی کیف پول سرد قرار دارد. کیف پول گرم به اینترنت متصل می شود;دلایل بسیار زیادی برای استفاده از کیف پول به عنوان ذخیره سازی و نگه داری رمزارزها وجود دارد;حال این که کیف پول مورد نظر به اینترنت متصل می شود یا نه;بعضی از افراد دارای چند نوع کیف پول هستند و هم کیف پول گرم، هم کیف پول سرد دارند.

کیف پول گرم

یکی از بزرگ ترین و مهم ترین مزیت‌های کیف پول گرم، استفاده از آن در انجام معاملات پایه است;برخی از افراد برای خرید رمزارزهای خود از کیف پول گرم استفاده می کنند;در کیف پول گرم تا حدی از تاکنینک‌ها و روش‌هایی که در کیف پول سرد به کار می رود، برای حل مشکلاتی از قبیل حمله سایبری استفاده می شود;اما این به این معنی نیست که استفاده از کیف پول گرم یک روش ناامن برای ذخیره سازی رمزارز است،
بلکه کیف پول گرم به تمام بخش‌های موجود در اینترنت دسترسی دارد در حالی که کیف پول سرد این ویژگی را ندارد.

کیف پول‌های گرم تا چه حدی از امنیت برخوردار هستند؟

امنیت کیف پول‌های گرم تا حدی زیادی به خود کاربر بستگی دارد;به دلیل این که کیف پول گرم به اینترنت متصل است;آسیب پذیرتر بوده و بیشتر مورد حملات سایبری هکران قرار می گیرد.
کاربران باهوش فقط بخشی از دارایی خود را در کیف پول گرم نگه داری می کنند در حدی که فقط بتوانند خرج کنند;
در صورتی که بقیه دارایی خود را در کیف پول سرد که دارای امنیت بیشتر است استفاده می کنند;بعضی از کاربران نیز دارایی خود را در حساب‌های مرتبط با صرافی‌های به نام مانند Bitstamp و Poloniex نگه داری می کنند.

این شرکت‌ها; دارایی کاربران را در زیرساخت‌های خود نگه داری می کنند و به عنوان ارائه دهندگان کیف پول در نظر گرفته می شوند. اگر سیستم این شرکت‌ها مورد حمله سایبری قرار بگیرد و هکران به آن نفوذ کنند; کاربر متحمل ضرر و زیان خواهد شد;زیرا بسیاری از این صرافی‌ها به کاربران خود اجازه می دهند که هر نوع پولی را از پول‌های فیات گرفته تا ارزهای دیجیتالی جابه جا و منتقل کنند.
در نتیجه بیشتر کاربران از هر نوع پول و ارزی در حساب خود دارند که در صورت حمله هکران; تمام پول‌های خود را از دست خواهند داد;بنابراین بهترین کار حفظ تعادل است زیرا تعادل خطر سرقت و حمله را کاهش می دهد.

همچنین نرم افزارهای زیادی برای کیف پول گرم وجود دارد.

اپیلیکیشن‌های این کیف پول‌ برای دانلود در دسترس هستند;کاربران کنترل نرم افزار کیف پول گرم خود را در اختیار دارند بنابراین اگر کامپیوترشان مورد نفوذ قرار بگیرد;به دنباله نفوذ در اپیلیکیشن کیف پول، پول‌های خود را از دست می دهند.
به علت اینکه کیف پول‌های گرم به اینترنت متصل هستند و درنتیجه نفوذ به آن‌ها راحت تر بوده از کیف پول‌های گرم برای معامله و تراکنش‌های روزانه بیشتر استفاده می کنند در صورتی که از کیف پول‌های سرد برای اهداف بلند مدت استفاده می کنند.
کیف پول گرم دارای انواع مختلفی است;بعضی از آن‌ها دارای رابطه کاربری خاصی هستند و برای کاربردهای خاص ایجاد شده‌اند.

انواع کیف پول گرم:

Desktop Wallet:

این کیف پول برای بیت کوین قابل دسترسی است;همچنین کاربران سیستم عامل‌های مک، ویندوز و لینوکس می توانند از آن استفاده کنند;این نوع کیف پول به علت اتصال به اینترنت آسیب پذیرتر بوده و امنیت آن کمتر است;بنابراین کاربران باید آنتی ویروس در سیستم عامل خود نصب کنند.

بنابراین، کیف پول‌های دسکتاپی که با عنوانِ “کیف پول‌های نرم افزاری” نیز شناخته می شوند; به اینترنت متصل می شوند; پلتفرم این کیف پول به دو بخش تقسیم می شوند: کیف پول آنلاین و کیف پول آفلاین;در کیف پول آفلاین، کلیدهای خصوصی و در کیف پول آنلاین کلیدهای عمومی ذخیره می شوند; معامله امضاء شده در کیف پول آفلاین به کیف پول آنلاین منتقل می شود تا به شبکه ارسال شود.

Electrum و Armory بهترین کیف پول دسکتاپی هستند.

کاربران برای استفاده از هر نوع کیف پولی باید به این مورد توجه کنند که کیف پول; رمزارز  مورد نیاز آن‌ها را پشتیبانی می کند یا نه! چون همه‌ی کیف پول‌ها تمام ارزهای دیجیتال را پشتیبانی نمی کنند.

بهترین کیف پول‌های دسکتاپی بیت کوین در سال 2019 میلادی:
Electrum:

براساسِ تحقیقاتِ انجام شده، حدود 10% از معاملات بیت کوین به وسیله‌ی کیف پول نرم افزاری Electrum انجام می شوند; کیف پول Electrum می تواند با کیف پول‌های دیجیتالی معروفی مانند Trezor، Ledger Nano و KeepKey یکپارچه و مجتمع شود; اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که این کیف پول نرم افزاری; دارای رابط کاربری آسانی نبوده و به همین دلیل نیز، برای کاربرانِ رمزارز مبتدی مناسب نیست!

Armory:

Armory یک کیف پولِ سردِ اوپن سورس است که ویژگی‌های امنیتی مناسبی را فراهم می کند; با انجام ذخیره سازی سرد، کلیدهای خصوصی  و عمومی به صورتِ آفلاین ذخیره می شوند.

Atomic Wallet:

کیف پول نرم افزاری Atomic Wallet از بیش از 300 رمزارز مختلف پشتیبانی می کند که یکی از این رمزارزها; بیت کوین است; کیف پول اتمیک فراتر از ذخیره‌ی ارزهای دیجیتال است; کاربران ارزهای دیجیتال می توانند با کمک کیف پول اتمیک به راحتی به انجامِ مبادلاتِ اتمی خود بپردازند و با  صرافی‌های رمزارزی مانند Shapeshift و Changelly که از مبادلاتِ اتمی پشتیبانی نمی کنند، یکپارچه شوند; همچنین کاربران می توانند با استفاده از کارت‌های بانکی خود به خریدِ رمزارهایی مانند بیت کوین، لیت کوین، اتریوم و ریپل بپردازند.

کیف پول‌های نرم افزاری دیگر عبارت اند از:
Mobile Wallet:

این نوع کیف پول برای رمزارزهایی مانند بیت کوین و آلت کوین در دسترس است;و کاربران اندروید و iOs می توانند از آن استفاده کنند. این کیف پول نیز دارای امنیت کمتری است

بهترین کیف پول‌های موبایل برای ذخیره‌ی ارزهای دیجیتال در سال 2019 میلادی:

Coinomi:

کیف پول موبایلِ Coinomi نه تنها از رمزارزهای زیادی پشتیبانی می کند; بلکه یک اپیلیکیشنِ بسیار امنی است که به کاربران خود این امکان را فراهم می کند که اگر دستگاهِ تلفن همراه خود را از دست دادند; بتوانند کیف پول دیجیتالی خود را بازیابی کنند; همچنین، توسعه دهندگانِ این کیف پول دیجیتالی به جایِ ذخیره‌ی کلیدها در سرورهایِ شرکت; آن‌ها را در دستگاهِ هاستِ (میزبانِ) خود کیف پول دیجیتالی ذخیره کرده‌اند.

Mycelium:

Mycelium یک کیف پول موبایل برای ذخیره‌ی رمزارز بیت کوین است که دارایِ رابطِ کاربری مناسبی بوده و به کاربران خود این اجازه را می دهد که از اطلاعات خود بک آپ بگیرند!

Jaxx:

این کیف پول دیجیتالی موبایل، بهترین گزینه‌ی موجود برای کاربرانی است که می خواهند معاملاتِ مورد نظر خود را به سرعت و به آسانی انجام دهند; این در حالی است که اپیلیکیشن مورد نظر; هیچ تمرکزی بر رویِ ویژگی‌های امنیتی نکرده است (Jaxx از الگوریتم‌های مهمی مانند 2FA استفاده نمی کند); علاوه بر این‌ها; طراحی مینیمالیستیِ این کیف پول دیجیتالی; باارزش و قابل توجه است. همچنین این کیف پول دیجیتالی; معاملاتِ خاص را از طریقِ تنظیمِ سرعتِ پردازشِ معاملات; اولویت بندی می کند.

Blockchain:

Blockchain شهرتِ زیادی را به دلیلِ “قابل اعتماد ترین کیف پول دیجیتالی برای معاملاتِ بیت کوین” از آن خود کرده است; این در حالی است که این کیف پول دیجیتالی از رمزارزهای دیگری مانند اتریوم و Stellar نیز به خوبی پشتیبانی می کند.

دیگر کیف پول‌های دیجیتالی موبایل عبارت اند از:
  • Coinbase
  • Cryptopay
  • GreenAddress

برای کسب اطلاعات بیشتر درکانال تلگرام دری کوینعضو شوید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.