10 ایده بلاک چین که ماورای این جهان هستند و ممکن است جهان را نیز تغییر دهند!

0 ۱۲۴

تکنولوژی بلاک چین تا به این لحظه، یکی از بهترین اختراعِ بشریت به شمار می آید.

این قبیل تکنولوژی‌ها تاثیرات بر جای ماندنی و مهمی بر روی زندگی بشریت می گذارند;مثالی دیگر از این قبیل تکنولوژی‌ها “قراردادهای هوشمند” و “اینترنت اشیا (IoT)” هستند.

در این مقاله، به بررسی 10 ایده بلاک چین ، که انسان باید در آینده منتظر آن باشد، می پردازیم.

پروژه The Zero Carbon

سال‌ها است که تغییرات آب و هوا تیتر اول رسانه‌ها بوده است; علاوه بر این، نگرانی‌های زیادی پیرامونِ این تغییرات و تاثیر آن بر روی زندگی بشریت وجود دارد; اما به لطف پروژه “the Zero Carbon” جهان می تواند نفسِ راحتی بکشد! پروژه مورد نظر قصد دارد با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، مشکل مورد نظر را برطرف کند; مصرف کنندگان می توانند از طریقِ “Zero Carbon Market” از انرژی حاصل از سوخت‌های پاک، تجدید پذیر و هسته‌ای استفاده کنند; انتشار کربن در این منابع انرژی به وسیله “اعتباراتِ بین المللی کربن” جبران خواهد شد.
پروژه مورد نظر با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، توکن ” ZeroCarbon” را ایجاد و راه اندازی کرده است; حامیانِ پلتفرمِ “Zero Carbon ” می توانند در قبالِ مبارزه خود با تغییراتِ آب و هوایی، این توکن را دریافت کنند; این اعتقاد وجود دارد که این گونه می توان به مردمِ جهان، انگیزه‌ای برای استفاده از سوخت‌های پاک داد و در این صورت، گازهای گلخانه‌ای کاهش پیدا خواهند کرد.

پروژه Cinemadrom

Cinemadrom پلتفرمی است که برای تغییرِ چهره تولید فیلم در سراسر جهان طراحی شده است; این پروژه به عنوان “شبکه مستقل بین المللی فیلمسازان” به شمار می آید; هدف از راه اندازی و طراحی پلتفرمِ Cinemadrom این است که برای تامینِ بودجه، تولید و توزیعِ پروژه‌های فیلمسازی به کار رود.

پروژه CCUniverse

CCUniverse یکی دیگر از پروژه‌های تکنولوژی بلاک چین بوده که ممکن است تاثیرِ شگرفی بر آینده بشریت بر جای بگذارد; توسعه دهندگان این پلتفرم بر روی اجاره ماشین‌های برقی، دستگاه‌های خودپرداز و نمونه اولیه خانه‌های کوچک تمرکز کرده‌اند.

CCUniverse یک دیدِ سه بعدی و سه بخشی دارد.

این شرکت قصد دارد در سال‌های 2019 و 2020 میلادی بر روی برنامه‌های اتومبیل‌های برقی و دستگاه‌های خودپرداز تمرکز کند; افراد می توانند با استفاده از پلتفرم CCUniverse، اتومبیل‌های برقی خود را اجاره دهند; علاوه بر این، در آینده ممکن است خرید و فروش معامله‌ها از طریقِ پلتفرم مورد نظر ساده تر انجام شوند.

پروژه Uhive

Uhive طراحی شده است که پروژه‌های شبکه‌های اجتماعی را به سطح بالاتری برساند; هدف این پروژه، ایجاد یک جنبش اجتماعی است; این پروژه بلاک چین به کاربران خود این امکان را می دهد که به راحتی با دوستان و خانواده خود ارتباط برقرار کنند.;علاوه بر این، این پروژه بستری را فراهم می کند که در آن کاربران علایق خود را پیدا کنند; کاربران شبکه‌های اجتماعی با این نرم افزار به راحتی می توانند هویت‌های جدیدی را امتحان کنند; این در حالی است که حریم خصوصی آن‌ها نیز حفظ می شود!
همچنین، این پلتفرم به تلاش‌های روزمره کاربران خود پاداش خواهد داد. توکن Uhive مبنی بر تکنولوژی اتریوم بوده و توکنِ ERC-20 نام دارد.

پروژه BitJob

BitJob یکی دیگر از پروژه‌های پرکاربرد و مفید تکنولوژی بلاک چین است که در آینده، موقعیت‌های شغلی دانشجویان را تغییر خواهد داد.

این پروژه با متصل کردنِ کارفرمایان و دانشجویان به یکدیگر، این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند که به راحتی به شغلی که دوست دارند، دست پیدا کنند; BitJob بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است; به عبارتی دیگر، این پلتفرم مزایای سایت‌های فریلنسری و بلاک چین اتریوم را با یکدیگر ترکیب می کند;BitJob اولین پروژه ترکیبی است که سبب ارتباطِ P2P میانِ دانشجویان و کارفرمایان خواهد شد.

پروژه GOeureka

در هر کجای دنیا که باشید تکنولوژی بلاک چین به شما کمک خواهد کرد که هتلِ موردنظر تان را با کیفیتِ مناسبی  پیدا کنید; GOeureka مدعی است که بیش از 400.000 هتل را در سراسر دنیا پوشش می دهد;GOeureka قصد دارد با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، شفافیت و افزایشِ پرداخت هزینه‌ها را بهبود ببخشد.

پروژه CogniPet

CogniPet از تکنولوژی بلاک چین برای دوست دارانِ حیوانات خانگی استفاده می کند; این پروژه بلاک چین از تکنولوژی هوش مصنوعی بهره می برد تا بتواند ارتباط عمیقی میانِ انسان‌ها و حیواناتِ خانگی برقرار کند; انسان‌ها با استفاده از این تکنولوژی راحت تر می توانند حیوانِ خانگی خود را شناسایی کرده و با آن ارتباط برقرار کنند; در نهایت، حیوانات خانگی از طریقِ این تکنولوژی به راحتی قابل ردیابی هستند.

پروژه Odem

پروژه Odem بر روی آموزش و کسب مهارت تمرکز خواهد داشت; این پلتفرم برای کاهش نرخِ بیکاری در سراسر جهان طراحی شده است; افراد از طریقِ این تکنولوژی می توانند مهارت‌های خود را افزایش دهند تا بتوانند فرصت‌های شغلی بهتری را پیدا کنند; بنابراین، افراد به راحتی می توانند از طریقِ این پلتفرم به آموزشِ مقرون به صرفه تر و باثبات تر دسترسی داشته باشند.
افراد می توانند از طریق تکنولوژی Odem مهارت‌های امنیت سایبری، حمل و نقل و تکنولوژی بلاک چین خود را افزایش دهند.

پروژه VibeHub

VibeHub اولین مارکت پلیسِ VR/AR مبنی بر تکنولوژی بلاک چین در سراسر جهان خواهد بود; این پروژه با افزایشِ قدرتِ تکنولوژی‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی تلاش می کند; تجربه منحصر به فردی را برای کاربران خود فراهم کند; کاربران می توانند با استفاده از این تکنولوژی به تماشای فیلم بنشینند; با دوستان خود بازی کنند و یا هر کار دیگری که می خواهند انجام دهند. VibeHub از آواتارهای سه بعدی مجهز به فناوری‌های دیگر مانند چتِ تصویری و صوتی استفاده می کند تا تجربه بی نظیری را برای کاربران خود ایجاد کند.

پروژه Diana

Diana یک پلتفرمِ نام نویسی بر روی ماه بوده که برای عموم مردم آزاد است; بله درست شنیده‌اید ماه!! همان کره‌ای که به دور زمین در حال چرخش است;در حال حاضر، کشورهای پیشرفته در نظر دارند از ماه به عنوانِ پایگاه معادن خود و سفرهای فضایی استفاده کنند. پروژه Diana قصد دارد با استفاده از تکنولوژی بلاک چین و نام نویسی شرکت کنندگان در پلتفرم خود، موقعیت برابری به منظور استفاده ازماه و منابع آن ایجاد کند تا همه سهم یکسانی از این کره داشته باشند.

طبق خبرها، هدف از توسعه و راه اندازی پروژه Diana، جلوگیری از به تملک درآمدن ماه اعلام شده است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درکانال تلگرام دری کوینعضو شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.