Bakkt چیست و چه تأثیری بر بازار ارزهای دیجیتال خواهد داشت؟

0 ۴۵

هر سیستم و ساختاری برای رسیدن به اعتبار بیش‌تر نیازمند برداشتن قدم‌های جدید و محکم‌تری می‌باشد

دنیای ارزهای دیجیتال نیز قصد دارد با استفاده از Bakkt این گام‌های حیاتی و بزرگ را در تعیین سرنوشت خود بردارد. حال این سوال مطرح می‌شود که منظور از Bakkt چیست؟ و این مفهوم، چرا تا این حد برای بازار ارزهای دیجیتال تعیین کننده می‌باشد؟ در این پست، قصد داریم به بررسی و یافتن پاسخ‌های مربوط به این سوالات بپردازیم.

Bakkt چیست؟

اکو سیستم bakkt در راستای فراهم کردن محیطی مناسب برای خرید، فروش، ذخیره و مصرف دارایی‌های دیجیتال به وجود آمده است.

این پلتفرم، خدمات خود را در اختیار مشتریان ارزهای دیجیتال و مؤسسات مختلف قرار می‌دهد; هدف اصلی از به وجود آوردن این پلتفرم، افزودن اعتماد، کارایی و تجارت بیش‌تر حول ارزهای دیجیتال بوده است.
در واقع bakkt این هدف را دنبال می‌کند که با استفاده از تکنولوژی خود; بازارهای جهانی و زیر ساخت‌های تجاری موجود را به بستر تکنولوژی بلاک‌چین متصل نماید و از این طریق حجم سرمایه‌ی بیش‌تری را وارد دنیای ارزهای دیجیتال نماید.

ویژگی‌های Bakkt

این پلتفرم دارای ویژگی‌های منحصربفردی است که از این طریق قصد دارد دنیای ارزهای دیجیتال را وارد یک عصر جدیدی نماید; در زیر برخی از ویژگی‌های بارز این محیط را معرفی می‌کنیم.

  • کارایی

با استفاده از این پلتفرم، هر فردی قادر است که خرید، فروش و مصرف دارائی‌های دیجیتال را به واسطه یک اکو سیستم جهانی کارآمد انجام دهد; این موضوع باعث جذب تعداد بیش‎تری از کاربران برای فعالیت در دنیای ارزهای دیجیتال خواهد شد; با این کار، مقدار سرمایه‌ی قابل توجهی نیز به بازار ارزهای دیجیتال وارد می‌شود.

  • یکپارچگی

اکو سیستم bakkt یک پلتفرم یکپارچه جهانی است که انجام معاملات، ذخیره‌سازی و تجارت ارزهای دیجیتال را به صورت یکجا برای سرمایه‌گذاران فراهم آورده است.

  • ایمنی

امنیت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت یک مجموعه می‌باشد; در این راستا، bakkt نیز امکان تجارت; انجام معاملات و ذخیره قانونمند و شفافی را برای سرمایه‌گذاران فراهم آورده است.

 

پیاده‌سازی و عملکرد bakkt، چه تأثیری بر بازار ارزهای دیجیتال خواهد گذاشت؟

بازار ارزهای دیجیتال، چندین سال است که به وجود آمده و به دلیل تازگی فعالیت; هنوز موفق به کسب اعتماد عمومی در سراسر دنیا نشده است.

به طوری که عواملی مانند نوسانات قیمتی بالا، تأثیر منفی‌ای را بر روی این بازار گذاشته است; از طرفی دیگر نیز قرار بود که در سال 2018; برخی از قوانین در این حوزه تصویب شوند که بدین ترتیب با قانونمند سازی نسبی معاملات در بازار، اعتماد عمومی نسبت به بازار افزایش یابد که متأسفانه این موضوع; هنوز هم که هنوز است به واقعیت تبدیل نشده است.

جذب پشتوانه توسط Bakkt

حال در این چنین شرایطی، علاقه و رغبت سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال بسیار پایین است و افراد با ترس از دست رفتن سرمایه‌های خود در بازار رو به رو هستند; درست در این وضعیت، پروژه bakkt قصد دارد با داشتن پشتوانه‌هایی بزرگ; این شرایط را تغییر دهد. در این راستا، bakkt از پشتوانه‌هایی مانند BCG; مایکروسافت و Starbucks بهره‌مند شده است و قصد دارد که وجهه جدید و قابل اعتمادتری را برای بازار ارزهای دیجیتال به وجود آورد.

بدین صورت که این کار با افزایش اعتماد عمومی و بیش‌تر نمودن شفافیت عملکرد و نیز قانونمندسازی نسبی قابل انجام است; پروژه bakkt به صورت یکجا همه این فاکتورها را فراهم کرده و بدین ترتیب پیش‌بینی می‌شود که

با فعالیت این اکو سیستم، افراد زیادی علاقه‌مند باشند تا به دنیای ارزهای دیجیتال وارد شوند; به گونه‌ای که با استفاده از این پلتفرم، سرمایه‌گذاران قادر به خرید و فروش‌هایی بسیار کارآمد و ایمن‌تر خواهند بود.

حال افزایش علاقه عمومی برای استفاده از bakkt و از این رو حضور افراد بیش‌تر در بازار دنیای ارزهای دیجیتال; باعث ورود حجم بالایی از سرمایه به این حوزه خواهد شد.

بدین ترتیب، بازار ارزهای دیجیتال با ورود حجم قابل توجهی از سرمایه; خواهد توانست تا فعالیت‌های خود را گسترش داده و به یک حالت باثبات‌تری برسد; وضعیتی که در آن از اعتبار بیش‌تری برخوردار بوده و جوامع و محیط‌های اقتصادی، احترام بیش‌تری را بر آن قائل خواهند شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام دری کوین عضو شوید.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.