Coinbase و Barclays راهشان را از یکدیگر جدا کردند!

0 ۳۲
آیا جدایی Coinbase و Barclays بر روی کاربران بریتانیایی تاثیر خواهد گذاشت؟

طبق خبرهای منتشر شده بانک جهانی “Barclays” که در شهر لندن مستقر است; ارائه خدمات بانکی خود به صرافی رمزارز آمریکایی “Coinbase” را متوقف ساخته است; اما بنا بر گزارش‌ها، صرافی رمزارز Coinbase نیز به سرعت توانسته جایگزینی به جای بانک Barclays پیدا کند; جایگزین جدید برای ارائه خدمات به صرافی رمزارز Coinbase، بانک ” ClearBank” نام دارد.

با تمام این شرایط، بانک ClearBank تا پایان سه ماهه سوم سال میلادی جاری، نمی تواند خدماتی که بانک Barclays به صرافی رمزارز Coinbase ارائه می داد را به این صرافی ارائه دهد; کاربران بریتانیایی Coinbase که انجام فرآیند‌های برداشت و سپرده گذاری‌شان را در عرض چند ثانیه انجام می دادند; از این پس باید روزها منتظر بمانند تا بتوانند پرداخت‌های خود را انجام دهند;علاوه بر این‌ها، بانک اسپانیایی “Santander” نیز کاربران و مشتریان بریتانیایی را تحریم کرده است!

آیا اوضاع مثل سابق است یا نه؟

پیش از دسترسی به ” FPS”، صرافی رمزارز Coinbase، تبدیل واحدهای پولی پوند به یورو را از طریق “LHV Pank” انجام می داده است; “Rain Lõhmus” رئیس هیئت نظارت LHV در سال 2015 میلادی در طی مصاحبه خود با “Cointelegraph” اذعان داشت: “بلاک چین رمزارز بیت کوین، یکی از قدیمی ترین، امن ترین و آزمایش شده ترین بلاک چین‌های موجود در جهان است ; و در حال حاضر، برای انجام برنامه‌های ما مناسب است”; اما با این حال، LHV نمی تواند خدماتی را که بانک Barclays به صرافی رمزارز Coinbase ارائه می داد را به این صرافی ارائه دهد.

“Zeeshan Feroz” مدیر عامل صرافی رمزارز Coinbase در بریتانیا اظهار داشته است:

“انجام پرداخت‌های GBP به وسیله بانک Barclays سبب کاهش هزینه‌ها و بهبود تجربه مشتری می شد”!
Feroz در ادامه سخنان خود می گوید، بارها تلاش خود را کرده است ; تا بتواند بار دیگر، بانک Barclays را قانع کند تا خدمات خود را به صرافی رمزارز Coinbase ارائه دهد اما موفق نشده است!
صرافی رمزارز Coinbase یکی از اولین صرافی‌هایی بود که با تصمیم Barclays توانست به FPS دسترسی پیدا کند.

بانک Barclays قصد داشت رمزارز بیت کوین را وارد بازی کند!

“Ashok Vaswani” مدیر عامل بانک Barclays در مصاحبه خود با CNBC اظهار داشته است; بانک Barclays و تنظیم کنندگان مالی بریتانیا در حال مذاکره بر سر ارزهای دیجیتال  هستند; اما او در مورد جزئیات مذاکرات‌شان، چیزی اعلام نکرده است; او در ادامه سخنان خود تاکید می کند باید بیت کوین را وارد چرخه بازار مالی کرد در حالی که امنیت آن یز به طور کامل تامین شود!

این مصاحبه در سال 2017 میلادی در کشور دانمارک انجام شده است.

Vaswani تایید کرده است که در سال 2016 میلادی با همکاری شرکت “Circle” از رمزارز بیت کوین برای تسهیل نقل و انتقالات ارزی خود استفاده کرده‌اند.

تحلیل گران Barclay، به چشم یک عفونت ویروسی به رمزارز بیت کوین نگاه می کنند!

علی رغم تمام مذاکرات و گفتگوهای انجام شده پیرامون امنیت رمزارز بیت کوین، تحلیل گران Barclay، بیت کوین را با بیماری آنفولانزا مقایسه کرده‌اند; یکی از این تحلیل گران اذعان می کند; بیت کوین مانند بیماری ویروسی، بسیار سریع انتقال پیدا می کند ; به ویژه برای کسانی که ترس از دست دادن این رمزارز را دارند!

اما با این تفاسیر، Barclays خاطر نشان می کند شاید رمزارز بیت کوین بتواند; راه حلی برای اقتصادهای ضعیف موجود در جهان باشد و در عین حال نیز، پذیرش ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین با چالش‌های اساسی و جدی نیز همراه خواهد بود.

ترس حاصل از انجام فرآیند پولشویی!

چندین منبع معتبر به خبرگزاری Cointelegraph اعلام کرده‌اند، بانک Barclays به دلیل نگرانی‌های حاصل از انجام فرآیند پولشویی، حساب صرافی رمزارز Coinbase را مسدود کرده است; در حال حاضر، اعمال فشار از سوی دولت‌های آمریکا و اروپا به منظور مبارزه با فرآیند پولشویی افزایش پیدا کرده است.

تاکنون تنظیم کنندگان مالی برخی از بانک‌ها را به دلیل نظارت ضعیفی که بر روی فرآیند پولشویی داشته‌اند; را جریمه کرده است.

علاوه بر چالش‌های ” AML” و ” KYC”، برخی از بانک‌ها در ارائه و نگه داری خدمات آنلاین خود نیز با مشکلاتی روبرو هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.