Confirmation در معاملات ارزهای دیجیتال

0 ۱۳۱

تایید معاملات در بلاکچین

پس از این که یک معامله در شبکه بیت کوین ثبت شود ; این امکان وجود دارد معامله مورد نظر در یک بلاک گنجانده شود تا در شبکه انتشار یابد; هنگامی که این اتفاق رخ می دهد، گفته می شود معامله مورد نظر در “عمقِ یک بلاک” ماین (استخراج) شده است; به این ترتیب، با پیدا شدنِ هر کدام از بلاک‌های بعدی، تعداد بلاک‌های عمیق افزایش پیدا می کنند; بر همین اساس و برای جلوگیری از حملاتِ دوبار خرج کردن “double spending” (در امان ماندن از این گونه حملات); یک معامله تا زمانی که در تعداد معینی از بلاک‌های عمیق قرار نگیرد; نمی توان معامله مورد نظر را به عنوان “معامله تایید شده” در نظر گرفت.

تعداد Confirmation در معاملات

معاملات رمزارز بیت کوین تا زمانی که در 6 بلاک عمیق (6 blocks deep) قرار نگیرند ; با عنوان “n/unconfirmed” نمایش داده می شوند; بازرگانان و صرافی‌های رمزارزی که پرداخت‌ها را از طریقِ رمزارز بیت کوین می پذیرند; باید آستانه پرداخت خود را تعیین کنند تا مشخص شود چند بلاک برای تایید مورد نیاز است; با این شرایط، وجوه پرداخت شده مورد تایید قرار می گیرند.

زمانی که امکانِ سرقت منابع مالی و ارزها وجود دارد (از طریقِ دوبار خرج کردن) بیشتر مردم صبر نمی کنند; تا معامله مورد نظرشان مورد تایید قرار بگیرد ;و بلافاصله بعد از این که معامله را در شبکه مشاهد کردند; اقدام به تکمیلِ معامله مورد نظر خود می کنند; بیشتر صرافی‌های رمزارز و بازرگانانی که در معرض خطرِ حملاتِ double spending قرار دارند; برای تایید کردنِ معامله‌های مورد نظر، به 6 بلاک یا بیشتر از 6 بلاک نیاز خواهند داشت.

تعداد 6 بلاک بر این اساس انتخاب شده است که بعید به نظر می رسد تا یک مهاجم بتواند بیش از 10% از هش ریت شبکه را جمع آوری کند; به همین دلیل میزان ریسک به زیر 0.1% کاهش پیدا می کند; البته به این نکته نیز باید توجه کرد که رقم‌های اعلام شده قراردادی هستند; حتی این اتفاق افتاده است که مهاجمان سایبری به هش ریت بیش از 10% نیز دسترسی پیدا کرده ومقاومتِ شبکه را در هم شکسته‌اند!

همچنین، کوین‌های تازه ماین شده نمی توانند در 100 بلاک قرار بگیرند و استفاده شوند; بهترین گزینه‌ای که می توان برای “انجام معامله‌های” مورد نظر خود انتخاب کرد زمانی است که یک معامله به وسیله تمام نودهای موجود در شبکه انتشار پیدا کند.

چه تعداد Confirmations برای انجام معامله‌های مورد نظر نیاز است؟

این امکان وجود دارد معامله‌هایی با تعداد “0/unconfirmed” از طریقِ حملاتِ سایبری ” Finney” و ” race” با هزینه بسیار پایین معکوس و وارونه شوند.

علاوه بر این، کاربران دنیای ارزهای دیجیتال می توانند از طریقِ وبسایت ” https://people.xiph.org/~greg/attack_success.html“، تعداد Confirmations و میزان هش ریت مورد نیازی که برای انجام معامله‌های خود و به منظور در امان ماندن از حملات سایبری نیاز دارند را به دست آورند;در حال حاضر، برای انجام معامله‌های رمزارز بیت کوین به “6 Confirmations” نیاز است.

این امکان برای برخی از شرکتِ کنندگان در ماینینگِ ارزهای دیجیتال وجود دارد که میزانِ هش ریت خود در استخرهای مرتبط به ماینِ ارزهای دیجیتال را پنهان کنند; همچنین سخت افزارهای ماینینگِ ASICs را می توان به صورت موقت اورکلاک کرد تا میزانِ قدرتِ هش ریت‌شان افزایش پیدا کند.
در آخر نیز، زمانِ تایید معامله‌ها و تراکنش‌ها (بسته به نوع رمزارز) می تواند از 30 ثانیه تا چند دقیقه به طول بینجامد.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.