SEC می گوید بیت کوین امن نبوده و قابل اعتماد نیست!

0 ۳۰

کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) بار دیگر به طور رسمی اعلام کرده است; که رمزارز بیت کوین امن نبوده و نمی توان به آن اعتماد کرد!

SEC در نامه‌ای به شرکت Cipher Technologies Bitcoin Fund در تاریخ 5 اکتبر سال 2019 میلادی; اظهارنامه ثبت شرکت سرمایه گذاری را با دلیل بر این که رمزارز بیت کوین امن نبوده و قابل اعتماد نیست، رد کرده است.

براساس این نامه، شرکت Cipher در تلاش بود تا بتواند تحت قانون شرکت سرمایه گذاری 1940; یک شرکت سرمایه گذاری را به ثبت برساند; انجام این کار این نکته را خاطر نشان می کرد که رمزارز بیت کوین امن بوده و می توان به آن اعتماد کرد. این در حالی است که SEC نظر دیگری دارد.

بیت کوین امن نیست!

از سوی دیگر، کارمندان SEC استدلال و دلایل شرکت Cipher را زیر نظر تست هاوی (Howey) و فریم ورک آن برای تجزیه و تحلیل دارایی‌های دیجیتالی که در ماه آوریل سال میلادی جاری منتشر شده‌اند; را مورد بررسی و بحث و گفتگو قرار داده‌اند.
او در ادامه می وگوید: “ارزهای دیجیتال به ثبت قانونی نرسیده‌اند و تنظیمات و قوانینی درمورد آن‌ها وجود ندارد”.

در نهایت، تنظیم کننده اوراق بهادار اذعان داشته است; که شرکت Cipher به طور کامل اصول و روابط قانونی و حمایت از سرمایه گذار را رعایت نمی کند; در انتهای نامه مورد نظر آمده است که کارکنان SEC به شکل فعلی خود، شرکت Cipher را مورد بررسی و نظارت دوباره قرار نخواهند داد.

علاوه بر رمزارز بیت کوین، رمزارز دیگری که مورد بحث و جدال قرار گرفته; رمزارز ریپل (XRP) است. این سوال برای بسیاری از افراد مطرح شده که آیا رمزارز ریپل (XRP)، سومین رمزارز بزرگ دنیا امنیت دارد و می توان به آن اعتماد کرد یا خیر؟!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.