چگونه می توان (transaction ID (TXID معاملات ارز دیجیتال را پیدا کرد؟

0 ۵۸۲

ID  یا شناسه معاملات چیست؟

کاربران دنیای ارزهای دیجیتال، هنگامی که پرداختِ تراکنش‌ها و معامله‌های ارز دیجیتال خود را انجام داده و ارسال می کنند; می توانند جزئیاتِ مربوط به انتقال خود مانند مبلغ ارسال شده، آدرس فرستنده، آدرس گیرنده، ارتفاع بلاک، تعداد تاییدیه‌ها و تاریخِ انتقال را به خوبی بر روی بلاک چین پیدا کنند; این اطلاعات و داده‌های مورد نظر در دسترس عموم قرار می گیرند.

“Transaction Ids” رشته یا مجموعه‌ای از اعدا و حروف است که برای شناسایی معاملاتِ خاص در تکنولوژی بلاک چین مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی این گونه می توان گفت تمام معاملاتِ موجود بر روی بلاک چین; در دسترس عموم مردم قرار دارند. هنگامی که کاربران ارزهای دیجیتال، اقدام به پرداخت یا انتقال کوین‌های دیجیتالی به آدرس‌های دیگر می کنند; در این میان، تراکنش مورد نظر پخش شده و یک “TXID” نیز تولید خواهد شد; کاربران ارزهای دیجیتال به راحتی می توانند با استفاده از شناسه‌ی تراکنش (transaction ID)، موقعیت و وضعیتِ تراکنش‌های مورد نظر خود را جستجو و ردیابی کنند.

علاوه بر این، اشتراک گذاری “Transaction Ids” خطری برای کاربران نخواهد داشت ;زیرا هیچ گونه اطلاعاتِ شخصی به بلاک چین ارسال نخواهد شد (کاملا امن است).

کاربرد transaction IDs

در برخی موارد ممکن است گیرنده انتقال، یک ” transaction ID” از فرستنده مورد نظر درخواست کند; و این  transaction ID به این معنی است که پرداخت با موفقیت انجام شده است.
علاوه بر این، تراکنش‌ها و معامله‌های ارز دیجیتال بر روی بلاک چین یک “اثباتِ انتقال موفق” را نیز ارائه می دهند; اگر کاربران دنیای ارزهای دیجیتال نیاز دارند تا اثبات یا بررسی کنند معامله مورد نظر، به وسیله بلاک چین ارز دیجیتال پردازش شده است;  transaction ID یک لینکِ مستقیمی از جزئیاتِ انتقال مورد نظر ارائه می دهد; به طور معمول، وضعیت یک معامله را می توان با استفاده از تعداد تاییدیه‌هایی که بر روی بلاک چین دریافت می کند، تعیین و مشخص کرد.

چگونه می توان  transaction ID را بر روی تکنولوژی بلاک چین جستجو و پیدا کرد؟

از آنجایی که فعالیتِ بلاک چین برای بیشترِ ارزهای دیجیتال به صورتِ عمومی قابل دسترس است; چندین وبسایتِ مختلف وجود دارد که از طریقِ آن‌ها می توان بلاک چین مورد نظر خود را جستجو کرد.

به عنوان مثال، برخی از جستجوگرهای بلاک چین را در زیر آورده‌ایم:

صرف نظر از اینکه کاربران کدام یک از وبسایت‌های موجود را انتخاب می کنند; مراحل زیر را برای بیشترِ جستجوگرهای بلاک چین، می توان مورد استفاده قرار داد:

  • در قسمتِ “‘Search'” جستجوگر بلاک چین، کاربران باید اطلاعاتِ مربوط به معامله ارز دیجیتال مورد نظرشان را وارد کنند; به طور معمول، آدرس ارز دیجیتال دریافت کننده برای انجام پرداخت، بهترین مکان برای شروع خواهد بود.
  • به شرطی که تمام اطلاعات وارد شده، صحیح باشند لیستی از کلیه معامله‌های انجام شده نشان داده می شود.
  • اگر در لیستِ مورد نظر، تعداد زیادی معامله وجود داشته باشد; بهترین راه برای پیدا کردنِ معامله مورد نظر، جستجو مقدار دقیق رمزارز ارسال شده است.
  • با پیدا کردن و انتخابِ معامله مورد نظر، “transaction ID” به صورتِ رشته‌ طولانی از اعداد و حروف نمایش داده می شود;کاربران ارزهای دیجیتال می توانند transaction ID خود را کپی کرده یا در URL مرورگر خود قرار دهند.

نکته: اگر کاربران ارز دیجیتال با لیستِ بلند بالایی مواجه شدند می توانند از طریقِ ویژگی ” Find” مرورگر  خود به راحتی مقدرا دقیق رمزارز ارسال شده را جستجو کنند.

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.